شرط صدور چك ضمانت در قانون جدید

شرط صدور چك ضمانت در قانون جدید

معاون اداره پرداخت بانک مرکزی اعلام نمود که اگر قرار باشد چکی طبق قانون جدید بعنوان ضمانت صادر شود، باید تاریخ و مشخصات صادرکننده و گیرنده روی آن درج شود.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، آمنه نادعلی زاده در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: چک های فعلی به روال سابق می توانند پذیرش و پردازش شوند اما برای آنها یک زمان مشخصی از طرف بانک مرکزی تعیین خواهد شد و جمع آوری می شوند.
ایشان سپس در پاسخ به اینکه اگر گیرنده چک دریافتی را در سامانه صیاد تایید نکند چه می شود؟ بیان کرد: اصل این قانون جدید به نفع گیرنده چک است و باید از صادرکننده چک بخواهد تا چک را در سامانه صیاد ثبت کند و خودش هم چک را در این سامانه اگر مواردی که در چک نوشته شده بود با مواردی که در سامانه صیاد ثبت شده بود، مغایرت نداشت باید تایید کند.
معاون اداره پرداخت های بانک مرکزی اصرار کرد که اگر گیرنده چک را در سامانه صیاد تایید نکند، آن چک قابل پرداخت نخواهد بود.
وی با اعلان اینکه طبق قانون جدید، از زمانی چک تخصیص می یابد تا سه سال اعتبار دارد، اظهار داشت: قبل از این چک سفید را بعنوان ضمانت قبول می کردند اما اگر قرار باشد تا چکی طبق قانون جدید بعنوان ضمانت صادر شود، باید تاریخ و مشخصات صادرکننده و گیرنده بر روی آن درج شود.
گفتنی است که در امتداد اجرای قانون جدید چک، از شروع سال آینده دسته چک های جدید در بازار توزیع می شوند و صادرکننده چک باید آنرا در سامانه صیاد ثبت و گیرنده چک مشخصات آنرا تایید کند.1399/12/05
19:00:03
0.0 / پنج
880
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان