۸۰ درصد ارز صادركنندگان تهران به كشور برگشت

۸۰ درصد ارز صادركنندگان تهران به كشور برگشت

سیمان: رئیس سازمان صمت استان تهران از صادرات سالانه هشت میلیارد یورو در این استان آگاهی داد و اظهار داشت که تا حالا ۸۰ درصد ارز صادرکنندگان تهران به کشور بازگشت.


یداله صادقی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به فعالیت حدود ۱۷ هزار واحد صنعتی در استان تهران در زمینه تولید و خدمات فنی و مهندسی، اظهار نمود: بیش از ۱۶ هزار کارت تجاری در استان تهران و ۲۹۹۱ صادرکننده در این استان فعال می باشند و ارزش صادرات استان تهران از شروع سال ۱۳۹۷ تا ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ بیست و یک میلیارد یورو بوده است. اما پیش بینی می شود امسال صادرات استان تهران به هشت میلیارد یورو برسد.
وی با اعلان اینکه ۱۹ میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات استان تهران به کشور برگشته، اظهار داشت: بازگشت ارز صادراتی صادرکنندگان استان تهران ۸۰ درصد بوده است. همین طور امسال ۵۰ هزار پرونده ثبت سفارش در استان تهران بررسی شده است.
بگفته این مقام مسئول یکی از فاکتورهای روند رشد سرمایه گذاری جواز تاسیس است که برمبنای آمارها اقدام برای ستاندن زمین شروع فعالیت سرعت گرفته و در عین حال، اقدامات خوبی در جهت خلع ید از کسانی که شروع فعالیت نکنند صورت خواهد گرفت.
رئیس سازمان صمت استان تهران همین طور اظهار داشت که هم اکنون واحدهای صنعتی برای گرفتن کارگر ساده گرفتار مشکل هستند و تعداد عرضه کار بیشتر از نیروی کار است.
منبع:

1399/12/05
14:00:44
0.0 / پنج
987
تگهای خبر: ارز , تولید , خدمات , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیمان سیمان