ساخت دستگاهی برای جلوگیری از انفجار در چاه های نفت و گاز

ساخت دستگاهی برای جلوگیری از انفجار در چاه های نفت و گاز

سیمان: با تلاش فناوران یک شرکت ایرانی ابزار اندازه گیری فشار و دمای درون چاهی و سرچاهی میادین نفتی و سیستم جلوگیری از انفجارهای ناخواسته در حین عملیات در چاه های نفتی بومی سازی شد.


به گزارش ایسنا، حمیدرضا رفیعی زاده، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه این شرکت زیرنظر مرکز تخصصی دانشگاه نفت اهواز و پارک علم و فناوری خوزستان تولید دو محصول اندازه گیری دما و فشار درون چاهی را در دستور کاری خود قرار داده است، اظهار داشت: این مجموعه دانش بنیان بعنوان بنگاهی اقتصادی و دانش محور تمرکز خودرا بر تولید محصولات متنوع و ارائه خدمات فنی و مهندسی در پروژه های گوناگون متمرکز کرده است.
وی طراحی، ساخت و تعمیر ابزارهای الکترونیکی درون چاهی و سرچاهی مورد استفاده در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی را از محصولات این شرکت دانست و افزود: دستگاه اندازه گیری دما و فشار درون چاهی یک ابزار درون چاهی است که برای اندازه گیری فشار و دمای چاه های نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرد و اطلاعات دما و فشار را در خود ذخیره می کند و اطلاعات آن قابل بازیایی است.
رفیعی زاده اضافه کرد: ما به دنبال کسب ارزش حداکثری بوسیله توسعه و گسترش زنجیره ارزش و افزایش مزیت های رقابتی و پایدار در سطح ملی و بین المللی هستیم.
بگفته وی، استفاده از آخرین استانداردها و ضوابط اجرائی، بهره گیری از فناوری نوین، ارائه ایده های خلاق، بهره گیری از دانش و تجارب متخصصان و کارشناسان، ارتقای کیفیت، تقویت تولید، توزیع و فروش و صادرات به کشورهای هدف با کمک توسعه ارتباطات قوی و توسعه فناوری مهم ترین هدفی است که در شرکت پیگیری می شود.
برمبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، رفیعی زاده همین طور بیان کرد: محصول دیگر ما در عملیات های مشبک کاری در چاه های نفت و گاز برای جلوگیری از انفجارهای ناخواسته در حین عملیات به کار می آید. با توجه به این که چاشنی های الکتریکی به امواج رادیویی و بارهای الکتریکی ساکن حساس هستند، این سیستم به شکلی طراحی شده است که امواج را در مدار خود تخلیه می کند و مانع رسیدن این امواج به چاشنی الکتریکی می شود. این محصول ریسک و خطرات عملیات ها را می کاهد.
منبع:

1399/12/03
12:20:16
0.0 / پنج
1066
تگهای خبر: ارز , استاندارد , ایران , بنگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سیمان سیمان