رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان كشور:

رواج صنعتی سازی مسكن نیازمند حمایت دولت می باشد

رواج صنعتی سازی مسكن نیازمند حمایت دولت می باشد

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور مهم ترین مسئله کشور را عدم باور مدیران به صنعتی سازی عنوان نمود و اظهار داشت: در مبحث صنعتی سازی بسترهای لازم و نیروی انسانی مورد نیاز را تا حدود زیادی داریم.به گزارش سیمان به نقل از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، احمد خرم در ششمین همایش ملی تکنولوژی های جدید صنعت ساختمان اظهار داشت: ۶ نسل ساخت و ساز را در دنیا پشت سر گذاشته ایم که کشور ما در نسل سوم که همان قبل از صنعتی است قرار دارد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، اضافه کرد: مهم ترین مساله ای که امروز در کشور با آن مواجهیم عدم باور مدیران جامعه به این مورد است که باید بر مبنای سند توسعه حرکت کرد نه بر مبنای سلیقه مدیران.
خرم در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: هم اکنون در بخش حمل و نقل کشور، طرح جامعی را در اختیار داریم و در تدوین خصوص طرح جامع مسکن هم اعلام آمادگی کرده ایم. این طرح دو زیر طرح جامع تحت عناوین صنعتی سازی و بازآفرینی را شامل می شود که دو محور بسیار مهم به شمار می روند.
وی اضافه کرد: در حوزه بازآفرینی شهری، باید نگاه ویژه به بافت های فرسوده داشت و در جهت ساماندهی این بافت ها قدم برداشت. ما در حوزه صنعتی سازی بسیار عقب هستیم. در این خصوص بسترهای لازم و نیروی انسانی مورد نیاز را تا حدود زیادی داریم و نیازمند طراحی و ساماندهی مناسب هستیم.
خرم توضیح داد: باید پشتیبانی از صنعتی سازی، ساختمان هوشمند و ساختمان سبز را بعنوان نسل های بعدی ساخت و ساز مورد توجه قرار دهیم. همینطور تأمین بودجه های مناسب را از دولت بخواهیم تا در دو دهه آینده بتوانیم به نسل هفتم ساخت و ساز که همان نسل استفاده از دانش و تکنولوژی های نوظهور به صورت ترکیبی است، برسیم.

1399/11/28
14:45:56
0.0 / پنج
1328
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سیمان سیمان