معاون امور صنایع وزارت صمت عنوان كرد؛

خودكفایی ایران درصنعت ریل با ذوب آهن اصفهان

خودكفایی ایران درصنعت ریل با ذوب آهن اصفهان

به گزارش سیمان اصفهان معاون امور صنایع وزارت صمت، تولید ریل در ذوب آهن اصفهان را عامل اصلی خودکفایی کشور در صنعت ریلی دانست و اظهار داشت: این شرکت با توانمندی خود توانست به خوبی نیاز کشور را به محصول استراتژیک ریل تأمین کند.مهدی صادقی نیارکی با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان در نمایشگاه بین المللی ایران متافو، اظهار نمود: تولید انواع ریل همچون ریل قطارهای پرسرعت، ریل مترو، ریل معدن و همینطور موفقیت اخیر این شرکت در تولید ریل زبانه سوزن، نشان از بومی سازی تکنولوژی تولید ریل در این مجتمع عظیم صنعتی دارد.

وی ضمن اشاره به موفقیت ذوب آهن در بازسازی کوره بلند شماره یک، اظهار داشت: با عنایت به محصولات مهمی که ذوب آهن تولید می کند، استفاده کامل از ظرفیت تولید این شرکت، بسیار ضروریست و باید مواد اولیه پایدار برای این شرکت تامین گردد.

معاون امور صنایع وزارت صمت روز اول برگزاری نمایشگاه ایران متافو با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان و با ارائه توضیحات علیرضا امیری مدیر روابط عمومی و دیگر کارشناسان ذوب آهن اصفهان در جریان فعالیتهای تولیدی و صادراتی این شرکت قرار گرفت.

احمد رضوی نیک، رئیس انجمن نوردکاران فولادی ایران هم در غرفه این شرکت در نمایشگاه بین المللی ایران متافو، تعامل، هماهنگی و همکاری کل زنجیره فولاد را عامل توسعه این صنعت دانست.

وی اظهار داشت: کل زنجیره فولاد کشور با همکاری هم می توانند، افق های جدیدی پیش روی صنعت فولاد کشور بگشایند و اساسا این همکاری و هماهنگی باعث توسعه این صنعت مهم در کشور می شود.

به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو در ایام ۲۷ الی ۳۰ بهمن ۹۹ در محل نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است.

ذوب آهن اصفهان بعنوان بزرگترین تولیدکننده محصولات ساختمانی و تنها تولید کننده ریل کشور در این نمایشگاه حضوری فعال داشته و با ارائه آخرین دستاوردهای تولیدی خود پذیرای کارشناسان و دست اندرکاران این صنعت است.

در هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو در تهران، صاحبان و تولیدکنندگان صنایع مختلف فولادی، معدنی، فلزات غیر آهنی، ریخته گری و قالب سازی، نسوزها، کوره های صنعتی، عملیات حرارتی و... از مناطق مختلف کشور و چند کشور خارجی حضور دارند.

منبع:

1399/11/27
21:31:14
0.0 / پنج
1027
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان