۴۲ سالگی انقلاب اسلامی،

حجت الاسلام تقوی: محتوای انقلاب اسلامی عاشورایی است

حجت الاسلام تقوی: محتوای انقلاب اسلامی عاشورایی است

به گزارش سیمان اصفهان نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: ماهیت انقلاب اسلامی ضد استکباری است و هرجایی از این شعار دست بکشیم صدمه پذیر می شویم.حجت الاسلام سیدرضا تقوی، امروز (چهارشنبه- ۲۲ بهمن) در مراسم یوم الله جشن چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در اصفهان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی انفجار نور بود که تاثیری شگرف در جهان داشت، اظهار نمود: در دنیا انقلاب های متفاوتی رخ داد و انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها تفاوت اساسی دارد چون که این انقلاب زلزله ای بزرگ بود که دنیا را تکان داد.

وی با اشاره به اینکه مبارزان انقلاب در مبارزات خود با رژیم ستم شاهی رنج های زیادی را متحمل شدند، اظهار داشت: خیلی از زندانیان رژیم ستم شاهی در سیاه چاله های ساواک زیر شکنجه به شهادت رسیدند، اما سرانجام این جانفشانی ها نتیجه داد و با رهبری داهیانه امام راحل انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، اظهار داشت: وقتی مردم تظاهرات می کردند و رژیم نمی گذاشت که تظاهرات به صورت کامل شکل بگیرد، انقلابیون پشت بام های خانه را میدان حضور می کردند و سینه دشمن را در فصل حاکمیت سیاهی ها شکافتند و این پیام را دادند که هر صحنه ای را از ما بگیرید، صحنه دیگری به وجود می آوریم.

تقوی خاطرنشان کرد: حضور گسترده مردم در چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی نشان از آن دارد که مردم پای این انقلاب ایستاده اند و حتی با وجود کرونا به صورت خودرویی و موتوری عشق خویش را به نظام اسلامی نشان می دهند و به صورت سواره در صحنه حضور می یابند. دشمن از این حضور بدون شک ناامید می شود.

وی افزود: تحریم اقتصادی نتوانست ملت ایران را از پا در بیاورد چون که ایران اسلامی به خودکفایی در زمینه های مختلف رسیده و با اتکا به توان داخلی نیازهای خویش را برآورده و تحریم ها را خنثی می کند. ملت ایران با تقدیم هزاران شهید از انقلاب دفاع و مشت محکمی بر دهان متجاوزان بر این آب و خاک کوبیده است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، با اشاره به اینکه رشادت های شهید سلیمانی مثال زدنی بود، اظهار داشت: سردار سلیمانی طرح دشمن صهیونیستی و امریکایی ها را خنثی کرد. ملت ایران همیشه ثابت کرده اند که در تاریخ زیر بار ظلم نرفته اند همان گونه که در ۴۲ سال قبل این مورد را ثابت کرده ایم.

تقوی اظهار داشت: محتوای انقلاب اسلامی عاشورایی است و ملت ایران راست قامت، دلیرانه و عاشقانه در میدان است و دنیا باید در برخوردش با این ملت تجدید نظر کند چون که با این توطئه ها از میدان خارج نمی گردد.

وی با اشاره به اینکه پشت سر مقام معظم رهبری محکم ایستاده ایم، خاطرنشان کرد: نخستین سیاست اصولی انقلاب، همانطور که امام راحل فرمود، نه شرقی و نه غربی است و دوری از این سیاست سبب ذلت می شود، جمهوری اسلامی از اصول و آرمان های مقدس خود دست برنمی دارد و ما همچنان بر این سیاست پا می فشاریم و برای تحقق این سیاست هزاران نفر شهید دادیم.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، افزود: ماهیت انقلاب اسلامی ضد استکباری است و هرجایی از این شعار دست بکشیم صدمه پذیر می شویم. آمریکا نخستین دشمن مردم محروم مستضعف جهان است و امام خمینی(ره) آمریکا را شیطان بزرگ دانست و فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند که به واقع چنین هم شد. تکیه بر بسیج و مردم یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

منبع:

1399/11/23
13:11:54
0.0 / پنج
1198
تگهای خبر: ارز , ایران , تحریم , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
سیمان سیمان