وزیر راه:

۲۵ پایانه مرزی فعال در كشور داریم

۲۵ پایانه مرزی فعال در كشور داریم

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۲۵ پایانه مرزی رسمی فعال در کشور وجود دارد اظهار داشت: این پایانه ها غیر از بازارچه های مرزی است که مرزنشینان در بازارچه های مزبور تبادل کالایی انجام می دهند.به گزارش سیمان به نقل از مهر، محمد اسلامی در یک گفت وگوی رادیویی در تشریح وضعیت حمل و نقل کشور در همه حوزه، ضمن اشاره به اینکه ۲۵ پایانه مرزی رسمی فعال در کشور وجود دارد، عنوان کرد: این پایانه ها غیر از بازارچه های مرزی است که مرزنشینان در بازارچه های مزبور تبادل کالایی انجام می دهند.
وی اظهارداشت: هم اکنون افزون بر ۶۰ از درصد روابط تجاری کشور از راه این پایانه ها انجام می گیرد.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: سال قبل در این پایانه ها بیشتر از ۲۰ میلیارد دلار مراودات تجاری و تبادل کالایی انجام شده است.
وی اضافه کرد: سال جاری میزان مراودات تجاری و تبادل کالایی در پایانه های مرزی کشور نسبت به سال قبل نه تنها کمتر نشده بلکه بیشتر هم خواهد شد.
اسلامی همینطور از وجود ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور اطلاع داد و عنوان کرد: این میزان آزادراه تا انتهای عمر دولت تدبیر و امید به سه هزار و ۱۰۰ کیلومتر خواهد رسید.
وی خاطرنشان کرد: این در شرایطی است که بر مبنای آمار و اطلاعات در ابتدای دولت تدبیر و امید دو هزار و ۱۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور ساخته شده بود.
وی افزود: طی هشت ساله دولت تدبیر و امید سرجمع ۱۰۰۰ کیلومتر به مجموع آزادراه های کشور اضافه خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بخش خصوصی طی چند سال گذشته بیشتر از ۲۰ هزار میلیارد تومان فقط در حوزه بنادر کشور سرمایه گزاری نموده و خوشبختانه این روند با قوت هرچه تمامتر ادامه دارد.
وی اضافه کرد: به صورت کلی هم اکنون صنعت هوایی، صنایع ریلی و حمل و نقل جاده ای در اختیار شرکتهای بخش خصوصی است و تابحال سرمایه گذاری های بسیار خوبی از جانب فعالان این حوزه انجام شده است.
اسلامی در ادامه ضمن اشاره به اینکه موتور محرک اقتصادی هر کشوری مردم آن کشور هستند، خاطرنشان کرد: دولت ها و حاکمیت باید تنظیم سیاست و روابط کنند و همچنین مشوق های لازم را برای فعالیت هرچه بیشتر بخش های غیر دولتی و خصوصی در کشور داشته باشند.

1399/11/21
20:50:19
0.0 / پنج
913
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیمان سیمان