كنترل وزن وسایل نقلیه سنگین بدون توقف آنها

كنترل وزن وسایل نقلیه سنگین بدون توقف آنها

سیمان: پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان برای کنترل وزن وسایل نقلیه سنگین عبوری، سیستم های توزین هوشمندی را معرفی کردند که بدون توقف، وزن آنها را اعلام می کند.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، حسین پویان، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان تولیدکننده باسکول و سیستم های توزین، اظهار داشت: سیستم توزین در حال حرکت محصول دانش بنیان این مجموعه و یکی از روش های هوشمند برای کنترل وزن وسایل عبوری از یک مقطع است. حمل بار اضافه می تواند نتایج جبران ناپذیری همچون تخریب روسازی راه ها و کاهش قابلیت کنترل و هدایت وسیله نقلیه را به همراه داشته باشد، اما با نصب این سیستم در نزدیکی پلیس راه ها، اطلاعات بسیار مفید و کاربردی از ترافیک جاده به کاربران ارائه می شود.
وی با اعلان اینکه این فناوری کمک می نماید تا وزن وسایل نقلیه در جریان ترافیک بدون هیچ نوع توقفی اندازه گیری شود، اظهار نمود: سیستم های هوشمند توزین در حال حرکت جاده ای، طراحی و نصب سامانه های هوشمند ثبت تخلفات جاده ای، طراحی و تولید سامانه هوشمند توزین ریلی و دیگر پروژه ها در حوزه هوشمندسازی راه در این مجموعه اجرائی شده است.
پویان اضافه کرد: همه این تجهیزات و سیستم ها با کمک خلاقیت ها و نوآوری تولید شده اند. این تلاش ها سبب شده که این شرکت جزء ۱۰ شرکت برتر جهان در حوزه ابزار دقیق قرار گیرد.
مجری طرح افزود: در سالهای اخیر، به کارگیری سیستم های توزین در حال حرکت، در کشور مورد توجه قرار گرفته است و سالانه مبلغ قابل توجهی از طرف ارگان های متولی حمل و نقل جاده ای، جهت راه اندازی این سیستم ها هزینه شده است. خرید این محصولات از دیگر کشورها هزینه زیادی برایمان دارد.
برمبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، پویان همین طور بیان کرد: با تولید این سیستم ها در کشور، دیگر نیازی به خرید آنها از بازارهای جهانی با قیمت های بالا نیست و بازار داخلی این محصولات را تامین کرده است.
منبع:

1399/11/20
13:35:38
0.0 / پنج
881
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سیمان سیمان