هرشاخه گل برای روز مادر چند؟

هرشاخه گل برای روز مادر چند؟

سیمان: رئیس اتحادیه فروشندگان گل وگیاه استان تهران با اعلان اینکه قیمت گل در بازار بر طبق عرضه و تقاضا تعیین می شود، اعلام نمود که نرخ گل شاخه بریده مانند سال قبل بوده و افزایش قیمتی نداشته است.


اکبر شاهرخی در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به این پرسش که به مناسبت روز مادر (۱۵ بهمن) گل شاخه بریده در بازار با چه قیمتی عرضه خواهد شد، اظهار نمود: گل نسبت به سال قبل با افزایش قیمتی همراه نبوده است و هر شاخه گل رز در سه رنج قیمتی ۲۵ هزار تومان، ۳۰هزار تومان و ۳۵هزار تومان، مریم ۲۰ هزار تومان، آلسترومریا ۱۵ هزارتومان و آنتوریوم با قیمت ۲۵ تا ۳۰هزارتومان عرضه خواهد شد.
وی افزود: امسال به سبب شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضای خرید گل، میخک و داودی نسبت به گل های دیگر کمتر کاشته شده است.
رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه استان تهران با اعلان اینکه عرضه و تقاضا در بازار، قیمت گل را تعیین می کند، اظهار داشت: از شروع امسال به سبب کرونا کلیه مراسم ها همچون عروسی و عزا برگزار نشد و در نتیجه تقاضای خرید گل نیز کم شد. هم اکنون نیز خرید گل فقط منوط به مناسبت های خاصی همچون روز مادر و شب یلدا و امثال آن شده است.
وی در پاسخ به این اینکه چرا با وجود کاهش تقاضا قیمت گل همچنان در بازار بالا است؟ اظهار داشت: هزینه های کود، سم، پلاستیک، دستمزد کارگر، گاز و... بالا رفته و در نتیجه هزینه تمام شده تولید گل هم بالا رفته است؛ از طرفی تولیدات هم کم شده است.
وی با اعلان اینکه شکایت های مردم را درباب گرانفروشی پیگیری خواهیم کرد، اظهار داشت: گل کالای فساد پذیر است و قابلیت نگهداری ندارد؛ بدین سبب فروشندگان تمایل دارند گل هایشان را هرچه سریعتر بفروشند. اگر واحدی هم مبادرت به گرانفروشی کند به ضررش خواهد بود و مجبور می شود گل هایش را دور بریزد.
منبع:

1399/11/13
23:22:04
0.0 / پنج
967
تگهای خبر: بازار , تولید , عرضه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
سیمان سیمان