رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان:

شبكه پایاب سدها 7500 هكتار از اراضی دیم لرستان را مشروب می كنند

شبكه پایاب سدها 7500 هكتار از اراضی دیم لرستان را مشروب می كنند

به گزارش سیمان لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان اظهار داشت: با عملیاتی کردن شبکه پایاب سدها 7500 هکتار از اراضی دیم استان مشروب می شوند.


اسفندیار حسنی مقدم در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به پرسشی مبنی برعدم بهره برداری از شبکه پایاب سدهای آبگیری شده در استان اظهار نمود: در لرستان چندین سد همچون ایوشان، مروک و حوضیان وجود دارد که با اجرای شبکه پایاب آنها ۷۵۰۰ هکتار از اراضی دیم استان مشروب می شوند.
وی افزود: از مجموع ۷۵۰۰ هکتار اراضی مذکور ۲۴۰۰ هکتار با سد ایوشان، ۳۰۰۰ هکتار با مروک و ۲۱۰۰ هکتار بوسیله سد حوضیان آبی خواهند شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان اظهار داشت: راه اندازی سد و اجرای شبکه های یک و دو که آب را تا سر زمین انتقال می دهند توسط وزارت نیرو و شرکت آب منطقه ای انجام می شود و در داخل زمین اجرای شبکه های سه و چهار بوده که بر عهده جهاد کشاورزی است.
حسنی مقدم بیان کرد: متاسفانه همکاران وزارت نیرو و شرکت آب منطقه ای لرستان به دلیلهای متعدی نتوانسته اند این کار را انجام دهند و این مساله مورد اعتراض جهاد کشاورزی استان نیز است.
وی اظهار داشت: سد بعنوان تشتک تبخیری از آن استفاده می شود و درخواست داریم وزارت نیرو و شرکت آب منطقه ای نسبت به انجام تعهدات خود اقدامات لازم را داشته باشند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی برای اجرای شبکه های پایاب سد، آبیاری تحت فشار و سیستم های نوین آبیاری در مزارع محدودیت مالی ندارد.
منبع:

1399/11/05
21:50:18
0.0 / پنج
820
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سیمان سیمان