فروردین:

هنوز مردم استان فارس از تأمین روغن عاجز هستند

هنوز مردم استان فارس از تأمین روغن عاجز هستند

سیمان: یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت بورس اظهار داشت که برای وضعیت فعلی بورس باید هر چه سریعتر وزیر اقتصاد تدبیری بیندیشد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، محمدمهدی فروردین در جلسه علنی امروز دوشنبه در تذکری شفاهی به وزیر اقتصاد اظهار داشت: چرا به وضعیت بورس رسیدگی نمی کنید؟ هر چه سریعتر در اینباره تدبیر انجام دهید.
وی در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار نمود: وزارت صمت بازار را رها کرده آن هم در حالیکه روز به روز قیمت ها افزوده می شود. پس از گذشت پنج ماه از بحران روغن هنوز مردم استان فارس از تأمین روغن عاجز هستند و هر روز شاهد صف های طولانی آن هم در این شرایط کرونایی هستیم. انگار اراده ای از سوی وزارت صمت برای حل این مشکل وجود ندارد.
این نماینده مجلس با تکیه بر ضرورت اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اظهار داشت که وظیفه همه ما پشتیبانی از بازنشستگان است.
فروردین در تذکری به وزیر کشاورزی اظهار داشت: سرمای چند شب گذشته سبب وارد کردن بیشتر از ۸۰ درصد خسارت به باغات و مرکبات و نخلیات و دام های عشایری استان فارس شده است. اغلب دام ها و باغات بیمه نبوده و کشاورزان و دامداران بدهکار خسارت دیده هم شدند. دولت هر چه سریعتر به داد کشاورزان و دامداران خسارت دیده برسد. از مسئول صندوق بیمه کشاورزی هم می خواهم که با عنایت به این که بیشتر از ۹۰ درصد باغات بیمه نیستند اجازه دهند که مردم باغات خویش را بیمه کنند.
نماینده فیروزآباد در تذکری به وزیر راه از وضعیت راه های حوزه انتخابیه اش انتقاد نمود و از وزیر بهداشت خواست که برای رفع محدودیت یا کاهش سنوات محدود بودن دانشجویان رشته های علوم پزشکی جهت ادامه تحصیل دانشجویان فکری کند.
او همینطور در تذکر دیگری به وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت که با عنایت به تاخیر در بارندگی عشایر فیروزآباد با مشکل شدید تأمین علوفه برای دام های خود مواجه اند و لازم است در اینباره تدبیری صورت گیرد.
رئیس فراکسیون ورزش در انتها اظهار داشت: با عنایت به این که از آغاز شروع کرونا باشگاه های ورزشی کسب و کارهای خویش را تعطیل کرده اند دولت آنها را از پرداخت مالیات معاف کرده و تسهیلات و وام های کم بهره به آنها دهد.
منبع:

1399/10/30
00:06:00
0.0 / پنج
930
تگهای خبر: بازار , تجارت , تسهیلات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیمان سیمان