سرپرست صمت لرستان:

ظرفیت شهرك سیلیكون متال بروجرد 34 هزار تن در سال است

ظرفیت شهرك سیلیكون متال بروجرد 34 هزار تن در سال است

به گزارش سیمان لرستان سرپرست صمت لرستان اظهار داشت: ظرفیت شهرک سیلیکون متال بروجرد 34 هزار تن در سال است.


بختیار رازانی در حاشیه بازدید از شرکت سیلیکون متال بروجرد که ۲۵ دی ماه صورت گرفت، اظهار نمود: شرکت سیلیکون متال بروجرد با ظرفیت ۳۴ هزار تن در سال و با سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلار برای فاز اول پیش بینی شده است که با ظرفیت اشتغال هزار نفر در صورت تامین اعتبار به بهره برداری خواهد رسید.
وی اشاره کرد: علاوه بر سیلیکون متال، محصولات پلی سیلیکون و پلیمر سیلیکونی که پیش نیاز تولید سلول های خورشیدی است در این صنایع تولید خواهد شد.
سرپرست صمت لرستان اشاره کرد: هم اکنون نیاز کشور به سیلیکون متال ۱۶ هزار تن است که از خارج کشور وارد می شود.
رازانی افزود: باتوجه به بازدیدهای صورت گرفته مشخص شد شهرک سیلیکون متال بروجرد با سرعت خوبی در حال پیشرفت است.
وی افزود: چین یکی از موفقیت ترین کشورها در تولید سلول های خورشیدی و بزرگ ترین تولیدکننده در سطح جهان با تکنولوژی برتر است.
سرپرست صمت لرستان بیان کرد: قسمتی از ماشین آلات پروژه در همین شرکت سیلیکون متال طراحی و تولید شده و ۱۰۵ تریلی ماشین آلات در ضمن دو ماه گذشته از کشور چین وارد کشور و شهر بروجرد و کارخانه جهت راه اندازی فاز اول در محل کارخانه استقرار یافته که با تکمیل آن شاهد اشتغال صدها جوان در منطقه بروجرد و اشترینان خواهیم بود.
رازانی افزود: در سال جهش تولید که مقام معظم رهبری فرمودند این یکی از گام های بزرگ و استوار بوده که در این منطقه در حال برداشته شدن است.
وی اظهار نمود: امیدواریم هرچه سریع تر شاهد اجرا و بهره برداری از فاز اول آن باشیم این واحد در سطح ملی و خاورمیانه بی نظیر بوده و می تواند یک نیروگاه خورشیدی ۴۰۰ مگاواتی تولید نماید که برای کشور یک موفقیت والا و باارزش است.
سرپرست صمت لرستان اشاره کرد: هم اکنون مشکل راه اندازی این پروژه عظیم، نیاز به حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار است که امیدواریم با تدابیر ویژه تامین و کار فاز اول به اتمام برسد.
رازانی اشاره کرد: این واحد در صورت اجرای کامل پنج فاز نیاز به ۸۰ هکتار زمین دارد که باتوجه به افق و دید بلندمدت پروژه پیش بینی شده است.
منبع:

1399/10/26
23:19:35
0.0 / پنج
1046
تگهای خبر: ارز , تكنولوژی , تولید , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سیمان سیمان