معاون وزیر راه خبر داد:

توجه ویژه سازمان بنادر به توسعه بندر لنگه و ارتقای جایگاه آن

توجه ویژه سازمان بنادر به توسعه بندر لنگه و ارتقای جایگاه آن

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: با هدف افزایش ظرفیت و بهبود خدمات بندر لنگه، طرح جامع توسعه این بندر در هیئت عامل سازمان بنادر مصوب شده است.به گزارش سیمان به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در نشست هم اندیشی بررسی ظرفیت های توسعه تجارت دریایی بنادر غرب هرمزگان، عنوان کرد: بندر لنگه؛ یکی از بنادر بسیار فعال، پویا و با بهره وری بالا است که در حوزه تجارت دریایی اثرگذار بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در شرایطی که تحریم کنندگان ایران؛ تلاش می کنند بازرگانی و تجارت کشور گرفتار محدودیت و انسداد شود، بندر لنگه با حداقل امکانات؛ حداکثر بهره وری را در زمینه صادرات غیرنفتی داشته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه افزایش صادرات غیرنفتی؛ نتیجه تلاش فعالان اقتصادی می باشد و باید از تک تک آنها قدردانی نمود، اظهار داشت: ما به وضع موجود بندر لنگه که شرایط مناسبی هم دارد، بسنده نخواهیم کرد و در این راستا؛ توسعه، بهسازی و تجهیز بندر بگونه ای رقم خواهد خورد که زمینه رقابت پذیری بندر لنگه افزایش پیدا کند.
وی تصریح کرد: با هدف افزایش ظرفیت و بهبود خدمات بندر لنگه؛ طرح جامع توسعه این بندر برای افق ۱۴۰۴ در هیأت عامل سازمان بنادر مصوب شده است.
راستاد اضافه کرد: در چارچوب طرح جامع توسعه بندر لنگه، پیشبینی هایی در حوزه ای مختلف زیربنایی و تجهیزاتی این بندر صورت گرفته که بعنوان یک سند بالادستی پیگیری می شود.
وی ضمن اشاره به آسفالت معابر بندر لنگه در جهت مسئولیت های اجتماعی، عنوان کرد: در این زمینه؛ مطالعاتی صورت گرفته و مجوزهای زیست محیطی آن هم در شرف دریافت است و تلاش خواهیم کرد مزاحمت های ترافیکی ورود و خروج به بندر را برای فضای شهری به حداقل برسانیم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: مشکلاتی در بعضی از بنادر تجاری کشور وجود دارد که توسعه این بنادر در محدوده شهری محصور شده است، ازاین رو هرجایی که امکان داشته باشد به دنبال دسترسی اختصاصی هستیم و این امر برای بندر لنگه هم صدق خواهد نمود.
وی به فرصت های بوجود آمده برای شناورهای فلزی و اشتغال ملوانان بومی بر روی این شناورها اشاره و اذعان داشت: چنانچه ملوانان؛ گواهینامه شناورهای چوبی دارند، برای ادامه فعالیت، آنرا تبدیل به شناورهای فلزی کنند و اساسا سازمان بنادر در این حوزه همکاریهای لازم را دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با بهسازی و نوسازی ناوگان سنتی به فلزی، اظهار داشت: مصوبه ای اخیراً در کمیسیون اقتصاد و متعاقب آن در دولت مطرح شده که به چگونگی این امر می پردازد و آنچه مسلم است سازمان بنادر؛ آمادگی هرگونه همکاری در این حوزه را دارد.
وی افزود: سازمان بنادر و دریانوردی؛ آمادگی اعطای تسهیلات از محل وجوه اداره شده با حداقل سهم آورده و حداکثر یارانه را به متقاضیان (به شرط سفارش به شناورسازان داخلی) دارد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، راه اندازی اسکله و زون گردشگری را از دیگر اقدامات سازمان بنادر در بنادر غرب استان عنوان نمود و اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد که در کنار تجارت دریایی، از ظرفیت گردشگری دریایی که برای تحقق آن مطالعات جامعی صورت گرفته است، بهره ببریم.

1399/10/22
15:16:02
0.0 / پنج
928
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
سیمان سیمان