واكنش وزیر صمت به حواشی قیمت گذاری فولاد در بورس

واكنش وزیر صمت به حواشی قیمت گذاری فولاد در بورس

وزیر صنعت، معدن و تجارت می گوید در ارتباط با آنچه در مورد فولاد در طول روزهای گذشته مطرح شده باید تصریح کرد که این وزارتخانه به هیچ عنوان موافق قیمت گذاری دستوری نیست.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، علیرضا رزم حسینی امروز در مراسم روز ملی صادرات اظهار نمود: من همان گونه که پیش از این بارها اعلام نموده ام مخالف قیمت گذاری دستوری هستم و شیوه نامه ای که امروز اجرای آن نهایی شده در ارتباط با سرپرست قبلی این وزارتخانه است.
به قول وی هرچند در همه جای دنیا برای ورود کالاها به بورس یک قیمت پایه تعیین می شود و این قیمت ارتباطی با قیمت گذاری دستوری ندارد، اما سهامداران خرد باید بدانند که این وزارتخانه با قدرت پیگیر منافع آنهاست.
وزیر صنعت، معدن و معدن با بیان اینکه در مدت کوتاه واگذاری این وزارتخانه امکان برخی اصلاحات ساختاری وجود ندارد اما تلاش ها برای مرتفع ساختن برخی مشکلات شروع شده است، توضیح داد: از ۲۲ آبان ماه و برپایه مصوبه ستاد اقتصادی دولت حدود ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار پرونده در سامانه جامع تجارت ثبت شده که از این مقدار حدود سه میلیارد دلار آن تابحال به سفارش نهایی تبدیل گشته است. ازاین رو این امیدواری وجود دارد که تا آخر سال ما افزایش صادرات داشته باشیم و حتی تراز تجاری کشور مثبت شود.
رزم حسینی افزود: با برخی اصلاحات صورت گرفته در وزارت صنعت، معدن و تجارت سعی کردیم با همکاری و تعامل با بانک مرکزی شرایط رفع تعهد ارزی و پرونده های صادرکنندگان فراهم گردد تا بتوانیم اوضاع را برای فعالان اقتصادی فراهم نماییم در این زمان افزایش آمار واردات که بخش مهمی از آن به واردات کالاهای ضروری و مواد اولیه اختصاص داشته نشان دهنده بهبود نسبی شرایط است که امیدواریم همین عملکرد در ماه های باقی مانده از فعالیت دولت ادامه پیدا کند.
منبع:

1399/10/22
13:38:15
0.0 / پنج
994
تگهای خبر: ارز , تجارت , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان