رئیس خانه اقتصاد ایران و تركیه مطرح كرد

اخطار جدی به مسافران ایرانی استانبول

اخطار جدی به مسافران ایرانی استانبول

به گزارش سیمان رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه می گوید، مسافران ایرانی باید در جریان سفر به ترکیه مراقب کلاهبرداری های گسترده در این شهر باشند.


جلال ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بر مبنای آخرین آمارهای عرضه شده از جانب دولت ترکیه، امروز شهر استانبول بیشتر از ۱۵ میلیون نفر جمعیت دارد و به صورت معمول این جمعیت با یک میلیون مسافر خارجی از مرز ۱۶ میلیون نفر هم عبور می کند.
به قول وی، سفر ایرانیان که در ماه های ابتدایی شیوع کرونا به علت مسدود شدن مرزها و توقف پروازهای مستقیم به حداقل رسیده بود، در هفته های گذشته با از سرگیری پروازهای مستقیم بار دیگر افزایش یافته و در این راه توجه مسافران ایرانی به برخی هشدارها بسیار اهمیت دارد.
رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه ضمن اشاره به برخی مشکلاتی به وجود آمده برای مسافران خارجی در استانبول، بیان نمود: با این که برای حفاظت این شهر ۶۳۰۰ و ۴۲ هزار و ۹۰۰ نفر پلیس و ۵۰۰۰ نگهبان ویژه کوچه ها و۹۳۷ نفر نگهبان ساحلی وجود دارد، اما کلاهبرداری اینترنتی و تلفنی که خویش را پلیس، بازپرس، دادستان و یا مدیران مختلف ارگانها و نهادها معرفی میکنند، افزایش یافته که مسافران ایرانی باید در این خصوص کاملا هشیار باشند. این گروه با ردیابی محل سکونت و یا محل کار و با شگردها و ترفندهای کلاهبرداری شماره حساب و یا اطلاعات محل زندگی را در کشور محل زندگی اصلی پیدا کرده و آغاز به اخاذی و کلاهبرداری می کنند.
ابراهیمی درباره جزئیات مشکلات به وجود آمده برای بعضی از مسافران هم اظهار داشت: ایرانی ها دقت کنند تا از گرفتن هر نوع قرص و استفاده از اتومبیل های شخصی و یا عبوری به جای اتومبیل های کرایه ای، شدیدا خودداری نمایند و فقط از آژانس های مطمئن و یا وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.
به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، بر مبنای آمارهایی که قبل از انتشار کرونا منتشر می شد، بیشتر از دو میلیون ایرانی در سال به ترکیه سفر می کردند. با انتشار کرونا و با توقف پروازهای مستقیم، تعداد مسافران ایرانی ترکیه به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کرد.
در هفته های گذشته و با از سرگیری پروازهای مستقیم، بار دیگر سفر به این همسایه غربی در بین ایرانیان افزایش یافته است.1399/10/20
22:50:31
0.0 / پنج
922
تگهای خبر: ایران , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سیمان سیمان