گیت هاب برای كاربران ایرانی معافیت تحریمی گرفت

گیت هاب برای كاربران ایرانی معافیت تحریمی گرفت

به گزارش سیمان گیت هاب که یکی از بزرگترین شرکتهای عرضه دهنده خدمات میزبانی انواع نرم افزار و کد نویسی است، روز گذشته از دریافت مجوز برای عرضه خدمات به کاربران داخل ایران اطلاع داد.به گزارش سیمان به نقل از زد دی نت، مجوز صادرشده از جانب آمریکا به این شرکت امکان می دهد تا خدمات کاملی را به کاربران ساکن ایران عرضه نماید. پیش از این گیت هاب به بهانه تحریم های آمریکا هیچ خدماتی به کاربران داخل ایران عرضه نمی کرد.
به گفته نت فریدمن مدیر عامل گیت هاب این شرکت به دلیل لزوم تبعیت از تحریم های آمریکا از اواسط سال ۲۰۱۹ خدمات رسانی به کاربران کشورهای ایران، کوبا، کره شمالی، سوریه و شبه جزیره کریمه را متوقف کرده بود.
تحریم های ضد ایرانی گیت هاب چندی پیش جنجال گسترده ای به راه انداخته بود. ماجرا از آنجا شروع شد که حساب کاربری کل یک شرکت اروپایی در گیت هاب به دلیل سفر یکی از کارکنانش به ایران برای دیدار با والدین مسدود شد. وی در جریان این سفر به ایران از لپ تاپ خود و شبکه وی پی ان شرکت برای ورود به گیت هاب استفاده نمود. گیت هاب هم در واکنش کل حساب کاربری این شرکت را مسدود کرد.
این امر به واکنش تند سباستین اسلامسکی مدیر عامل این شرکت آلمانی معروف به نئوکام منجر گردید و نت فریدمن در واکنش به وی در توئیتر ضمن عذرخواهی از برنامه ریزی خود برای حل این مشکل اطلاع داد. به قول وی گیت هاب برای صدور مجوز دفتر کنترل دارایی های خارجی ایالات متحده به منظور استفاده از این سایت در ایران دو سال وقت صرف کرده و به دنبال دریافت مجوزهایی مشابه در مورد کریمه و سوریه است.

1399/10/18
14:40:34
0.0 / پنج
996
تگهای خبر: ایران , تحریم , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سیمان سیمان