روحانی قانون مالیات بر خانه های خالی را به وزیر اقتصاد ابلاغ نمود

روحانی قانون مالیات بر خانه های خالی را به وزیر اقتصاد ابلاغ نمود

سیمان: رئیس جمهور قانون اصلاح ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم درباب مالیات بر خانه های خالی را به وزیر اقتصاد ابلاغ نمود.به گزارش سیمان به نقل از مهر، حسن روحانی رئیس جمهور، قانون اصلاح موادی از قانون مالیات های مستقیم (ماده ۵۴ مکرر) درباب مالیات بر خانه های خالی را به دستگاه های مرتبط ابلاغ نمود.
این قانون در ۵ آذر در مجلس تصویب و ۲۶ آذر در شورای نگهبان تأیید و ۲ دی ماه از طرف مجلس به دولت ارسال شد.
بر اساس این قانون در صورتیکه یک واحد مسکونی بیش از ۱۲۰ روز از یک سال بدون سکنه یا کاربر باشد به عنوان «خانه خالی» شمرده می شود.
در این صورت، مالک این واحد در سال اول، هر ماه معادل ۶ برابر مالیات بر اجاره، سال دوم، در هر ماه معادل ۱۲ برابر مالیات بر اجاره و سال سوم به بعد در هر ماه معادل ۱۸ برابر مالیات بر اجاره مشمول مالیات بر خالی بودن واحد مسکونی خواهد شد.
واحدهای نوسازی یک سال بعد از صدور اختتام کار مشمول مالیات بر خانه های خالی می شوند.
این قانون به شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر اختصاص دارد.
وزارت راه و شهرسازی تا ۳ ماه بعد از ابلاغ این ماده قانونی باید سامانه ملی املاک و اسکان را عملیاتی کند که باتوجه به ابلاغ این قانون در تاریخ ۴ دی ماه، سامانه مذکور می بایست حداکثر در اوایل فروردین ۱۴۰۰ عملیاتی شده باشد.
همه دستگاهها، بانک ها، شرکت های آب و برق و گاز، سازمان ثبت اسناد، وزارت نیرو، وزارت گردشگری، وزارت کشور و… مکلف شده اند اطلاعات ملکی، شماره حساب های بانکی، شماره کنتورهای آب، برق و گاز و… را در اختیار وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل سامانه اسکان قرار دهند.منبع:

1399/10/10
00:10:44
0.0 / پنج
1198
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سیمان سیمان