روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

كیفیت خودرو مطالبه مردم است

كیفیت خودرو مطالبه مردم است

سیمان: یکصد و هشتاد و نهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهور تشکیل شد و درباب لایحه بودجه سال 1400 و بسته اجرائی جهش تولید در صنعت خودرو بحث و بررسی های لازم صورت گرفت و مواردی نیز به تصویب رسید.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، رئیس جمهور در این نشست بعد از گزارش سازمان برنامه و بودجه درباب مباحثی که درباره لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در ایام اخیر مطرح گردیده است، اظهار داشت: تنظیم لوایح بودجه مستلزم فرایندی پیچیده و تخصصی است که امسال این پروسه در دولت همچون سالهای گذشته باتوجه به شرایط جنگ اقتصادی و اراده دولت بر اصلاح ساختار بودجه با حساسیت و دقت بیشتری طی شده و بودجه ۱۴۰۰ با نگاه تاکید بر حمایت معیشتی و توسعه سرمایه گذاری تنظیم شده است.
روحانی اختلاف دیدگاه و نظرات کارشناسی و تخصصی در تنظیم بودجه را امری طبیعی و بدیهی دانست و اضافه کرد: نباید اجازه بدهیم موضوعی به این حد پیچیده و تخصصی و حساس و حیاتی محل مناقشه های سیاسی قرار بگیرد.
رییس جمهور اشاره کرد: دولت تلاش دارد در جلسات در رابطه با این موضوع، مباحث مربوط به بودجه را با در نظر گرفتن الزامات و اقتضائات کشور و با اجماع سازی لازم به نتیجه برساند.
روحانی با اشاره به اینکه دولت در سه سال اخیر لوایح بودجه کشور را باتوجه به شرایط جنگ اقتصادی تنظیم کرده است، اظهار داشت: بودجه سال ۱۴۰۰ واقعیت های پیش رو را در نظر گرفته و توجه به درآمد ها و هزینه های کشور دو محور مهم توسعه و زیرساخت های کشور و پشتیبانی از اقشار کم برخوردار اصلی ترین رویکرد بودجه بوده است.
رییس جمهور اشاره کرد: دولت تلاش دارد در کنار فراهم آوردن زمینه های رشد درآمدهای کشور، هزینه ها را برمبنای سیاست های اقتصاد مقاومتی مدیریت کند.
در این جلسه همین طور بسته اجرائی جهش تولید در صنعت خودرو از طرف وزارت صمت با محورهایی نظیر افزایش تولید و رقابتی کردن صنعت خودرو بر اساس سرفصل های تولید، برطرف نمودن موانع اقتصادی و شیوه قیمت گذاری محصولات شرکت های خودرو ساز، افزایش شمارگان تولید و بهینه سازی، ایجاد آرامش در بازار خودرو و حذف رانت و واسطه گری مطرح و بررسی گردید.
روحانی با اشاره به اینکه در دنیای امروز ارزش افزوده بازار خودروسازی و صنایع عظیم وابسته به آن بخش بزرگی از اقتصاد کشورها را به خود مختص کرده است، گفت: در جامعه امروز کیفیت خودرو مطالبه مردم است که بایستی با هم افزایی و هماهنگی های لازم، توقع و انتظارات را به نحو مطلوبی پاسخ داد.
منبع:

1399/09/30
18:33:10
5.0 / پنج
972
تگهای خبر: ارز , بازار , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان