وزیر صمت در جریان بازدید از ایران خودرو:

با ایجاد تعادل در قیمت خودرو به دنبال افزایش تولید دلالان متضرر خواهند شد

با ایجاد تعادل در قیمت خودرو به دنبال افزایش تولید دلالان متضرر خواهند شد

سیمان: وزیر صنعت، معدن و تجارت، ضمن ضروری خواندن انجام اصلاحات ساختاری در صنعت خودرو برای داشتن یک خودروسازی موفق، از افزایش حداقل ۵۰ درصدی تولید خودرو تا آخر سال اطلاع داده و تصریح کرد که با این افزایش تولید، قیمت ها در بازار متعادل خواهد شد و دیگر این دلالان هستند که متضرر خواهند شد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، به دنبال اظهار نظر وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اینکه با تحقق شکست انحصار تولید خودرو و با ایجاد بازار رقابتی، خودرو های باکیفیت و با قیمت مناسب به دست مردم خواهد رسید. بعد از نشست های گوناگونی که طی دو ماه گذشته با خودروسازان، مصرف کنندگان، شورای رقابت و انجمن ها برگزار شد، در نهایت به این نتیجه رسیده ایم که سامان دادن بازار خودرو، تنها با شکستن انحصار تولید امکان پذیر خواهد شد.
بعد از این اظهار نظر شب گذشته (جمعه) علیرضا رزم حسینی، وی امروز در جریان بازدید از گروه صنعتی ایران خودرو که طی آن از نام "تارا" بعنوان نام جدید محصول ایرانی ایران خودرو هم رونمایی نمود، اظهار نمود: ایران خودرو سهم ۵۴ درصدی در بازار خودرو ایران را به خود مختص کرده است، این شرکت با پیشینه ای ۶۰ ساله شرکتی نامدار در منطقه است.

انجام تمامی تعهدات خودرویی به مشتریان را در دستور کار قرار داده ایم
وزیر صمت در ادامه ضمن اشاره به سیاست های این سازمان (وزارت صنعت، معدن و تجارت) در ارتباط با ایران خودرو طی چند ماه گذشته، تصریح کرد: رفع تعهدات خودرویی به مشتریان و کاهش هزینه های سربار را در این گروه صنعتی دنبال کرده ایم.
رزم حسینی ضمن تاکید براینکه فضای کشور باید به سمت ترغیب خودروسازان به جهت افزایش تولید، حرکت نماید، خاطرنشان کرد: فضای کشور باید به سمتی برود که همه خودروسازان نسبت به افزایش تولید خود مبادرت ورزند. باتوجه به افزایش تولید قابل توجه در گروه صنعتی ایران خودرو، این روند ادامه دار خواهد بود و تا آخر سال بیشتر از ۵۰ درصد در حوزه خودرو کشور افزایش تولید خواهیم داشت که با این افزایش تولید قیمت ها هم در بازار متعادل خواهد شد.
وی ادامه داد: دلالانی که از فضای به وجود آمده استفاده کردند و قیمت های کاذب در بازار به وجود آورده اند، با افزایش تولید خودرو و متعاقب آن متعادل شدن قیمت ها، حتما متضرر خواهند شد.

انجام اصلاحات ساختاری در صنعت خودرو برای داشتن یک خودروسازی موفق در آینده
وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید براینکه برای داشتن یک خودروسازی خوب در کشور، باید اصلاحات در ساختار خودروسازان، سهام خودروسازان و مدیریت صنعت خودروسازی داده شود، اصلاح صنعت خودرو برای تولید خودروی با کیفیت در بازاری رقابتی را ضروری دانست.
رزم حسینی با اشاره به اینکه به دنبال اصلاح صنعت خودرو هستیم، اظهار داشت: این اتفاق مرحله به مرحله بایستی اتفاق بیفتد تا با ایجاد بازار رقابتی خودروی با کیفیت بدست مردم برسد. تصمیمات لازم برای این برنامه گرفته شده است، حدود دو ماه است که در کمیته تخصصی خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و کارشناسان با عنایت به تجربه ۴۰ ساله در این عرصه تصمیمات خوبی گرفته شده است.
وزیر صمت به پیگیری برای ارتقاء توان تولید بخش خصوصی برای ایجاد بازار رقابتی اشاره کرده و اظهار داشت: یقینا به خودروسازان و شرکت هایی که در جهت خودکفایی، قطع وابستگی و تکیه بر ساخت داخل با استفاده از توان داخلی گام بردارند باید امتیازهای ویژه ای داده شود.
رزم حسینی در انتها ابراز امیدواری کرد: با اصلاح صنعت خودرو، پشتیبانی از توان بخش خصوصی توانمند و ایجاد بازار رقابتی خودروهایی باکیفیت و با قیمت مناسب به دست مردم کشورمان برسد.
در ادامه، فرشاد مقیمی- مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو- هم در حاشیه این مراسم، اظهار نمود: حضور وزیر صمت دلگرمی خوبی برای کارگران و مجموعه ایران خودرو است. طبق دستور وزیر، افزایش ۳۰ درصدی تولید در آذرماه را در دستور کار قرار داده و فعالیتهای در ارتباط با تجاری سازی محصولات را هم تسریع بخشیده ایم. در انتها آذرماه و سه ماه زودتر، از کل تولیدی که در سال ۱۳۹۸ داشته ایم عبور خواهیم کرد.
وی ضمن اشاره به تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص توسعه محصولات، از آغاز تولید انبوه خودروی تارا تا آخر سال اطلاع داد و اظهار داشت: در ارتقای محصولات فعلی نیز، شش محصول را ارتقا داده ایم، دناپلاس اتوماتیک، سورن پلاس، راناپلاس با سقف شیشه ای و گیربکس شش سرعته، ۲۰۷ با سقف پانوراما و فرمان برقی همچون آن است.
این خودروساز اعلام نمود: طبق هدف گذاری وزیر با بهبود خودرو های جاری، عرضه سالانه یک محصول جدید را در دستور کار قرار داده ایم.
مقیمی اضافه کرد: طراحی و مهندسی خودروی دیگری را هم در دستور کار قرار داده ایم که وارد فاز عملیاتی خواهیم شد و در سال ۱۴۰۰ این محصول جدید را وارد بازار خواهیم کرد. همینطور قراردادهای تأمین قطعات تارا به میزان ۹۲ درصد با قطعه سازان منعقد شده است. بدین ترتیب تارا با سطح داخلی سازی بالایی وارد بازار خواهد شد.
لازم به ذکر است که وزیر صنعت، معدن و تجارت از سالن های تولید ایران خودرو در پرس، بدنه سازی، سالن تولید بدنه تارا، موتورسازی و مرکز تحقیقات بازدید کرد.
منبع:

1399/09/29
22:28:00
5.0 / پنج
6804
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
سیمان سیمان