توانگر مطرح كرد؛

پیشنهاد تقویت بستر بازار سرمایه در بودجه ۱4۰۰

پیشنهاد تقویت بستر بازار سرمایه در بودجه ۱4۰۰

سیمان: یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت تقویت بستر بازار سرمایه جهت فروش سهام در این بازار تاکید نمود.


مجتبی توانگر در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: با کمک کارشناسی دیوان و مرکز پژوهش ها در اصلاح لایحه بودجه ۱۴۰۰، پیشنهاد بودجه ای برای بازار سهام ارائه خواهیم کرد.
وی ادامه داد: بزرگترین جهش بودجه در "بخش تحصیل منابع فروش حاصل از سهام" است که فروش سهام از ۶.۷ هزار میلیارد تومان به ۹۰هزار میلیارد تومان افزایش یافته است؛ در صورتیکه باتوجه به وضعیت فعلی بازار سرمایه و حجم فروش سال قبل دولت و بی میلی و بی اعتمادی به بازار سرمایه، تحقق این سطح از فروش سهام عملا نا ممکن است.
نماینده تهران در مجلس افزود: همین طور رقیب دولت یعنی سهام عدالت هنوز برای فروش برای ۳۰ درصد دوم و سوم با مشکل مواجه می باشد و ظرفیت بازار سرمایه برای این میزان از فروش سهام بنظر نا ممکن است. استقبال اندک از ETF دارایکم و پالایش یکم نیز خود موید این امر است.
توانگر تصریح کرد: جهت تحقق صددرصدی این بخش پیشنهاد خواهم کرد در اصلاح لایحه بودجه ۱۴۰۰ بستر بازار سرمایه جهت فروش سهام در بازار سرمایه تقویت شود. باتوجه به عملکرد دولت در زمینه فروش سهام در سال های ۹۸ و ۹۹ پیشنهاد می کنم زیرساخت های بازار سرمایه، قوانین و مقررات تسهیل کننده این بازار تدوین و بعد از بسترسازی مبادرت به فروش سهام کند.
وی افزود: بازار سرمایه به سبب شناوری نه چندان بالا از عمق لازم برخوردار نبوده و ممکنست تحقق این حجم از فروش مقدور نباشد. برای نمونه دو صندوق ETF عرضه شده توسط دولت ۱۸.۵هزار میلیارد تومان در مجموع منابع مالی برای دولت کسب نمود.
منبع:

1399/09/24
14:12:58
5.0 / پنج
1049
تگهای خبر: بازار , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیمان سیمان