در گفت وگو با سیمان مطرح شد

تنظیم بازار باید به وزارت كشاورزی سپرده شود

تنظیم بازار باید به وزارت كشاورزی سپرده شود

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی اظهار داشت: درمواقعی که قیمت مرغ در بازار پایین تر از نرخ مصوب است دستگاه های مربوطه هیچ احساس مسئولیت و تعهدی نمی کنند و فقط نظاره گر زیان سنگین تولیدکنندگان هستند اما زمانی که قیمت مرغ یک ریال از قیمت مصوب بالاتر می رود با وجود اینکه که مقصر آن تولیدکننده هم نیست، همه دستگاه های مربوطه برای سرکوب قیمت دست به کار می شوند. این دوگانگی رفتار واقعا نگران کننده و لطمه زا است.حبیب اسدالله نژاد در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه چوب جنگ زرگری بین دو وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت (صمت) و جهاد کشاورزی را تولیدکننده و مصرف کننده می خورند، اظهار نمود: وظایف تنظیم بازار با وزارت صمت و وظایف تولید با وزارت جهاد کشاورزی است و همین موضوع مشکلات بسیاری را پدید آورده است.

وی افزود: اگر وظایف بخش کشاورزی کاملا در وزارت جهادکشاورزی تجمیع شود مشکلات این بخش کاهش پیدا می کند و آرامش بیشتری حاکم می شود و اختلافاتی که امروزه بر سر تامین و توزیع مرغ و نهاده های دامی میان دو وزارتخانه شاهد می باشیم، پیش نمی آید.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران با اشاره به اینکه وزارت صمت بعنوان نهادی که در تنظیم بازار نقش دارد هیچگاه سازوکاری برای تحویل، توزیع و عرضه مرغ نداشته است، اظهار داشت: درمواقعی که قیمت مرغ در بازار پایین تر از نرخ مصوب است دستگاه های مربوطه هیچ احساس مسئولیت و تعهدی نمی کنند و فقط نظاره گر زیان سنگین تولیدکنندگان هستند. در ابتدای سال تولیدکنندگان به ازای هرکیلوگرم مرغ ۵۰۰۰تومان ضرر کردند و خیلی از واحدها از چرخه تولید خارج شدند اما هیچکس پاسخگو نبود و کمترین حمایتی از مرغداران صورت نگرفت.

وی افزود: اما زمانی که قیمت مرغ یک ریال از قیمت مصوب بالاتر می رود، با وجود اینکه که مقصر آن تولیدکننده هم نیست، همه دستگاه های مربوطه برای سرکوب قیمت دست به کار می شوند که قیمت ها شکسته شود که این دوگانگی رفتار واقعا نگران کننده و لطمه زا است.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در آخر اظهار داشت: اگر وزارت جهاد کشاورزی که بر مسائل کشاورزی آگاهی بیشتری دارد تصمیم گیرنده نهایی باشد بسیار از مشکلات حل خواهد شد و ما نیز خواهان آن هستیم که همه وظایف بخش کشاورزی به این وزارتخانه بازگردد.1399/09/21
13:13:24
5.0 / پنج
1006
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیمان سیمان