در جلسه ستاد تنظیم بازار مطرح شد

افزایش قیمت لبنیات ممنوع

افزایش قیمت لبنیات ممنوع

سیمان: دبیر ستاد تنظیم بازار از تذکر جدی به انجمن صنایع لبنی برای جلوگیری از افزایش قیمت آگاهی داد و اظهار داشت که اگر واردکنندگان کالاهای اساسی، کالای خودرا بیش از  یک ماه در گمرکات کشور نگهداری کنند، کالا تحویل سازمان اموال تملیکی می شود و بعنوان کالای متروکه با ضوابط مربوطه در شبکه توزیع قرار می گیرد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، عباس قبادی در برنامه جلسه ستاد تنظیم بازار وعده داد که شرایط بسیار خوبی در زمینه تولیدمرغ ایجاد شود و اظهار داشت: پس از مدت ها که با مشکلات تامین ارز و تحویل نهاده های دامی به واحدهای تولیدی مواجه بودیم، هم اکنون می توان گفت شرایط خوبی دراین زمینه وجود دارد و گزارش ارائه شده از طرف معاونان وزارت جهاد کشاورزی هم نشان دهنده ثبات جوجه ریزی و تولید مرغ در کشور است. بدین سبب در هفته های آتی این ثبات در بازار حکم فرما خواهد بود.
ایشان سپس ابراز امیدواری کرد که روند تامین ارز و خریدهای خارجی با ثبات شود و در طول سال شاهد نوسانات قیمتی نباشیم و با اشاره به ممنوعیت صادرات تخم مرغ، اظهار داشت که این شرایط می تواند به تثبیت قیمت تخم مرغ کمک نماید.
افزایش قیمت لبنیات تخلف است
قبادی درباره وضعیت بازار محصولات لبنی نیز اظهار داشت: مقرر شده انجمن صنایع لبنی دعوت و تذکر جدی به آنها داده شود تا از هرگونه افزایش قیمت به جد جلوگیری شود. گزارشاتی از نقاط مختلف کشور به دست ما رسیده که برخی واحدهای تولیدی به افزایش قیمت مبادرت کردند که تخلف شمرده می شود.
۱۰۰ درصد نهاده دام و طیور تحویل واحدهای تولیدی شد
وی با تاکید بر اینکه تولید کنندگان به هیچ عنوان بدون هماهنگی با سازمان حمایت حق افزایش قیمت نخواهد داشت، اشاره کرد: تسهیل ورود نهاده های دامی نیز با اقداماتی که در گمرکات کشور صورت گرفته در حال تحقق است و سامانه بازارگاه هم مشکلات قبلی را ندارد. می توان گفت طبق گزارش معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی ۱۰۰ درصد نهاده تحویل مرغداری ها و واحدهای تولیدی مرغ و تخم مرغ داده می شود.
هشدار به واردکنندگان کالاهای اساسی
این مقام مسئول در ادامه به واردکنندگان هم هشدار داد و اظهار داشت: اگر واردکنندگان کالاهای اساسی، کالای خودرا بیش از یک ماه در گمرکات کشور نگهداری کنند، کالا تحویل سازمان اموال تملیکی می شود و بعنوان کالای متروکه با ضوابط مربوطه در شبکه توزیع قرار می گیرد.
وی با اعلان اینکه روش یاد شده موجب می شود واردکنندگان تلاش بیشتر برای خروج کالای خود از گمرک داشته باشند، اشاره کرد: دراین زمینه اگر تخلفی احراز شود حتما از کارت بازرگانی سلب اعتبار می شود.
دبیر ستاد تنظیم بازار در ادامه با اعلان اینکه قیمت های جهانی مواد غذایی و خوراکی در ماه های اخیر روند صعودی فوق العاده ای داشته و طبیعی است که در بازار داخل هم تاثیر به سزایی داشته باشد، اظهار نمود: با اقداماتی که در زمینه موجودی کالاهای اساسی در کشور صورت گرفته می توان گفت این روند صعودی حداقل تاثیر را در بازار داخل گذاشته و روند توزیع کالا در کشور شرایط نسبتا خوبی دارد.
منبع:

1399/09/18
17:55:56
5.0 / پنج
960
تگهای خبر: ارز , بازار , بازرگانی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیمان سیمان