عرضه ۲۰ محصول دانش بنیان ایرانی در نمایشگاه بین المللی جیتكس

عرضه ۲۰ محصول دانش بنیان ایرانی در نمایشگاه بین المللی جیتكس

به گزارش سیمان هوشمندسازی درها، درمان تنبلی چشم مبتنی بر حقیقت مجازی، آب شیرین کن های حرارتی و غشایی، طراحی و تولید زیر دریایی بدون سرنشین و ساخت فروشگاه هوشمند بخشی از محصولات ۲۰ شرکت دانش بنیانی است که در نمایشگاه بین المللی جیتکس امارات شرکت کرده اند و محصولات فناورانه خویش را معرفی می کنند.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، در بخش «Future Stars» چهلمین دوره نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک خاورمیانه معروف به «GITEX۲۰» که از ۱۶ آذر ماه جاری در کشور امارات برگزار شده و تا ۲۰ آذر ادامه دارد، ۲۰ شرکت دانش بنیان ایرانی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی توانمندی های خویش را معرفی می کنند.
این محصولات فناورانه شامل این موارد می شود:
یکی از شرکتهای دانش بنیان با تولید محصولات سخت افزاری و امنیتی هوشمند، موفق به هوشمندسازی درها و تردد ساختمان ها شده است که دستاوردهای خویش را در این حوزه به نمایش گذاشته است.
یکی دیگر از شرکت ها مبتکر نخستین راهکار درمان تنبلی چشم مبتنی بر حقیقت مجازی است که با استفاده از سیستم هوشمند در محیط حقیقت مجازی، ابتدا سطح بیماری را تشخیص می دهد، سپس با استفاده از الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی و سیستم پچ های داینامیک، بیماری را درمان می کند.
یکی از شرکت ها در جذب بیماران خارجی از کشورهای اروپایی، کشورهای همسایه و هم استرالیا و آمریکا و معرفی به بیمارستان ها و پزشکان ایرانی فعالیت دارد که گزارشی از عملکرد خویش را در این نمایش عرضه می کند.
این شرکت دانش بنیان با استفاده از مزایای استانداردهای مطرح در حوزه امنیت نرم افزار و آزمون نفوذ، چارچوبی فراگیر و کارا برای ارزیابی امنیتی و آزمون نفوذ برنامه کاربردی بوجود آورده است، به صورتی که بعد از بررسی کلی سامانه، با ریزبینی و دقت کافی به ارزیابی امنیتی و شناسایی صدمه پذیری های برنامه کاربردی پرداخته و از اطلاعات به دست آمده در جهت آزمون نفوذ و رسیدن به اهداف مورد نظر بهره می گیرد. به عبارت دیگر فعالیتهای این شرکت شامل ارزیابی امنیتی و آزمون نفوذ برنامه های کاربردی، شبکه و زیرساخت، ارزیابی منع سرویس توزیع شده، مشاوره و در نهایت تولید محصولات امنیتی است.
فعالیت یکی دیگر از موسسات دانش بنیان در زمینه مشاوره، طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی، پشتیبانی و بهره برداری آب شیرین کن های حرارتی و غشایی و ZLD است که دستاوردهای آن در چهلمین نمایشگاه جیتکس ارائه شد.
ساخت ربات تعاملی به همراه ۱۰ بازی تکنولوژیک، راه اندازی شهر بازی داستان محور به نام روبوکیدز، با به کارگیری ربات و بازی ها دستاوردهای یکی از شرکتهای دانش بنیان ایرانی است که در این نمایشگاه عرضه خواهد شد.
زمینه فعالیت یکی دیگر از شرکت ها طراحی تولید انبوه محصولات ویژه صنعت هوایی و هوافضا، تعمیر و پوششFRP مخازن و لوله های فرسوده در صنایع نفت و گاز، بازسازی و تولید قطعات برج های خنک کننده در صنایع کشور، طراحی و تولید زیر دریایی بدون سرنشین است.
توسعه نرم افزارهای وب و موبایل در حوزه بانکداری، پرداخت و بلاکچین و انتشار قانونی محتوای هنرمندان ایرانی بر روی بستر وب در چارچوب سایت و اپلیکیشن های نواک با هدف درآمدزایی برای هنرمندان عرصه موسیقی و پشتیبانی از حقوق مادی و معنوی آنها زمینه فعالیت دو شرکت دانش بنیان است که در این نمایشگاه حضور بهم رساندند.
پلت فرم هلثیو از محصولات یکی از شرکت ها است که ارزش مهمی را با گسترش شبکه ای متشکل از پزشکان، برنامه نویسان، مدیران کسب و کار و دیگر فعالان در صنعت سلامت خلق می کند. هلثیو به نیاز تیم ها و کارآفرینان مستعد و خالق، در فرایند ایده پردازی، تیم سازی، توسعه بازار و محصول، سرمایه گذاری و جذب سرمایه پاسخ می دهد.
محققان یکی از شرکت ها با استفاده از هوش مصنوعی (AI) قادر به طراحی و توسعه نرم افزار پیشرفته آنالیز جریان به صورت آنلاین به منظور شناسایی و تشخیص عیوب در الکتروموتورها و پیشگیری از توقف ناخواسته الکتروموتور است. علاوه بر آن یکی دیگر از شرکتهای شتابدهی سرمایه گذاری در استارتاپ ها و سرمایه گذاری در راه اندازی مراکز نوآوری را محور فعالیتهای خود کرده است.
یکی از شرکت ها از پیشرفته ترین مجموعه اجرایی و عملیاتی در زمینه تولید و توسعه سیستم های هوشمند لجستیکی و حمل و نقل در بستر فناوری اطلاعات در کشور است که توانسته است با به کارگیری ابزارهای روزآمد و دانش بنیان، گام بزرگی را در جهت توسعه و عملیاتی کردن انواع الگوریتم های پیچیده مبتنی بر هوش مصنوعی به منظور بهبود سیستم های هوشمند لجستیکی نظیر حمل و نقل بردارد.
فعالیت یکی دیگر از شرکت ها در زمینه طراحی و تولید تجهیزات صنعتی پیشرفته است. این گروه صنعتی در سال ۱۳۹۳ در حوزه طراحی فنی و مهندسی و ماشین سازی آغاز به فعالیت کرد که با ثبت اختراعات مختلف و دستیابی به دانش فنی روز دنیا، موفق به کسب استانداردهای بین المللی همچون ۹۰۰۱ ISO و CE اروپا برای محصولات خود شده است.
تعدادی از پژوهشگران یکی از شرکت ها نرم افزارهای حوزه سلامت تولید می کند. کلیدی ترین سرویس قابل عرضه آن نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک آنلاین است که شامل ماژول های کاربردی مورد نیاز در جهت مدیریت مطب ها و مراکز درمانی با ‏نگرش کاهش هزینه های سربار و افزایش بازدهی حضور در مطب و کلینیک کادر درمان است.‏
مجموعه یکی از شرکتهای دانش بنیان هم مجموعه نرم افزاری و سازه ای با رویکرد دانش بنیان، متشکل از فارغ التحصیلانی از برترین دانشگاه های کشور است. فعالیت اصلی و فعلی این مجموعه تولید نرم افزارهای بهینه سازی تحت وب برای عرضه خدمات فنی حوزه طراحی سازه به مشتریان جهانی است. این مجموعه زیر نظر مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت فعالیت می کند. بهینه سازی سازه ها به وسیله رایانش ابری و پردازش موازی ماحصل فعالیت این شرکت است.
یکی از شرکت ها در زمینه تولید محصولات BMS که منحصراً در اختیار شرکتهای اروپایی و آمریکایی قرار دارد، فعالیت داشته و تابحال توانسته است چند محصول در این حوزه را در ایران بومی سازی کرده و با ارزش افزوده ای بسیار بالا تولید را در اختیار صنعت ساختمان و تأسیسات کشور قرار دهد.
یکی از شرکت ها از سال ۱۳۸۲ فعالیت خویش را شروع کرده و عرضه راهکارهای دیجیتالی جهت توسعه کسب و کارها را محور اصلی فعالیت خود قرار داده است. با عنایت به محدوده راهکارهای دیجیتالی که صاحبان بنگاه های اقتصادی برای توسعه کسب و کار خود به آن نیاز دارند، اولویت بندی این شرکت در استفاده از اینترنت بعنوان بستر رشد سازمان قرار گرفت. بنابراین خدمات تخصصی در این عرصه مانند طراحی سایت، خدمات تبلیغات اینترنتی و هم بازاریابی اینترنتی را به مجموعه های مختلف عرضه می کند.
عمده محصولات یکی از شرکت ها طراحی و پیاده سازی بازی های ویدئویی است. این شرکت در زمینه طراحی و تولید نرم افراز مجاز و غیررسانه ای و بازی های غیررسانه ای و مجاز مخصوص موبایل و خرید و فروش کالاهای مجاز بازرگانی در ارتباط با محصول مجاز و غیررسانه ای ساخته شده و عرضه آن در بازار مصرف مورد نظر فعالیت می کند.
یکی دیگر از شرکت ها درحوزه ساخت فروشگاه هوشمند فعالیت می کند؛ اما بخش دیگر فعالیتهای شرکت شامل اجرا، تولید، عرضه و پشتیبانی کلیه پروژه ها و عرضه زیرساخت های فنی، اداری، مالی و بازرگانی، بازاریابی، تهیه طرح های توجیهی در حوزه کسب و کار، تأمین منابع انسانی، مدیریت سرمایه های معنوی، ارزش گذاری فناوری و تجاری سازی، تجزیه و تحلیل داده، هوش مصنوعی، ارتباطات و امنیت سایبری، انرژی های تجدیدپذیر، الکترونیک و فناوری مواد، کنترل هوشمند و اینترنت اشیا، تکنولوژی های جدید پرداخت و داد وستد و تجارت الکترونیک است.1399/09/17
12:14:05
5.0 / پنج
995
تگهای خبر: ارز , استاندارد , ایران , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیمان سیمان