مقام مسئول ؛

مسافران اتوبوس های بین شهری ۴۳ درصد كم شد

مسافران اتوبوس های بین شهری ۴۳ درصد كم شد

به گزارش سیمان مدیركل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از كاهش ۴۳ درصد مسافران حمل و نقل عمومی بین شهری اطلاع داد.



داریوش باقرجوان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اجرای مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در مورد رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم صدور بلیت برای مسافران کرونایی عنوان کرد: سازمان راهداری موظف به اجرای این پروتکل ها و دستورالعمل ممانعت از صدور بلیت برای مسافران کرونایی است.
وی افزود: هر مسافری، هم در لحظه خرید بلیت و هم در لحظه سوار شدن به وسایل نقلیه عمومی بین شهری چک شده و با وارد کردن کد ملی مسافر، با فهرست وزارت بهداشت در سیستم انطباق داده می شود و بر مبنای آن، از ورود افرادی که تست مثبت کرونا دارند ممانعت می شود.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه کرد: این اقدام و مبحث استعلام، یک بحث مکمل است و سایر اقداماتی که قبلاً انجام می شد، همچنان ادامه می یابد که شامل تب سنجی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در اتوبوس ها و تاکسی های بین شهری است.
بر اساس اعلام باقرجوان، شرایط در حمل و نقل جاده ای بگونه ای است که مردم می توانند به ناوگان جاده ای عمومی اعتماد کنند؛ البته ما ترجیح مان این است که از سفرهای غیر ضروری اجتناب شود اما با عنایت به ممنوعیت ورود با پلاک های غیر بومی به شهرها، در صورتیکه مردم احتیاج به انجام سفر داشتند، می توانند به حمل و نقل عمومی اعتماد کنند.
وی درباره اینکه تا کنون چند نفر از سفر منع شده اند، اظهار داشت: مجموع افرادی که از سفر منع شده اند در سفرهای ریلی، جاده ای و هوایی تا انتهای هفته گذشته، ۷۰۰ نفر بوده است.
مدیرکل حمل و نقل مسافری درباره اینکه سقف مسافرگیری در ناوگان اتوبوسی و تاکسی های بین شهری چند درصد ظرفیت است، خاطرنشان کرد: هم اکنون در ناوگان اتوبوسی در اتوبوس های ۴ صندلی در هر ردیف، دو مسافر «چسب شیشه» سوار می شود و در اتوبوس های ۳ صندلی در هر ردیف، ردیف وسط باید خالی بماند.
وی افزود: در ناوگان سواری هم یک نفر در صندلی جلو و دو نفر صندلی عقب سوار می شوند و حداکثر با ۳ مسافر، می بایست تردد داشته باشند.
باقرجوان با تاکید بر برخورد جدی سازمان راهداری با رانندگانی که پروتکل ها و دستورالعمل ها را رعایت نکنند، گفت متأسفانه از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا، میزان مسافران حمل و نقل عمومی جاده ای نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش ۴۳ درصدی داشته است.

1399/09/08
18:32:29
5.0 / پنج
1133
تگهای خبر: ارز , حمل و نقل , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیمان سیمان