با دستور جهانگیری؛

سقف وام مسكن كارمندان متقاضی انتقال به شهرستان، معادل تهران شد

سقف وام مسكن كارمندان متقاضی انتقال به شهرستان، معادل تهران شد

به گزارش سیمان معاون اول رئیس جمهور در دستوری به وزارت راه و شهرسازی اعلام نمود كه كارمندان مشمول انتقال از پایتخت به شهرستان، می توانند وام مسكن تا سقف اعلام شده در تهران را دریافت نمایند.



به گزارش سیمان به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور دوم آذر ماه مصوبه ۲۸ آبان ماهِ هیئت دولت در مورد آیین نامه وظایف دستگاههای اجرایی در قبال متقاضیان انتقال از تهران به شهرستان را به دستگاههای مربوطه همچون وزارت راه و شهرسازی ابلاغ نمود که بر مبنای آن، شرایط مذکور در آیین نامه، علاوه بر انتقال از تهران، به هفت کلانشهر تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، کرج، اهواز و قم تعمیم داده شده است؛ ضمن اینکه شهرهای تا حاشیه ۵۰ کیلومتری اطراف تهران - همچون شهرهای جدید - مشمول این آیین نامه نخواهد بود.
بر اساس ماده ۴ این آیین نامه، وزارت راه و شهرسازی مکلف است متقاضیان انتقال از تهران به شهرستان را در اولویت طرح های مسکنی دولتی یا «طرح های واگذاری مسکن با حمایت وزارت راه و شهرسازی» قرار دهد.
خاطرنشان می شود، هم اکنون تنها طرح مسکنی دولتی در حال اجرا، طرح اقدام ملی مسکن می باشد.
همچنین در آیین نامه مذکور آمده: تسهیلات ودیعه مسکن، جعاله تعمیرات مسکن و خرید مسکن به این افراد، تا سقف مذکور در قانون پرداخت خواهد شد.
گفتنی است هم اکنون سقف تسهیلات مسکن در تهران شامل ودیعه مسکن ۵۰ میلیون تومان، جعاله ۴۰ میلیون تومان و خرید مسکن ۱۰۰ (برای متقاضیان فردی و ۲۰۰ برای متقاضیان زوجین) در نظر گرفته است.


1399/09/06
16:36:04
5.0 / پنج
977
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیمان سیمان