در ۷ ماه ابتدای امسال؛

مسافرت با قطار 70 درصد كم شد

مسافرت با قطار 70 درصد كم شد

سیمان: آمار نشان میدهد در 7 ماهه نخست امسال حدود 5 میلیون نفر با قطار مسافرت كرده اند كه در مقایسه با زمان مشابه سالهای 98 و 97 به ترتیب كاهش 67.5 و 70.8 درصدی داشته است.به گزارش سیمان به نقل از مهر، آمار انتشار یافته از طرف انجمن صنفی شرکت های ریلی نشان میدهد در ۷ ماهه نخست امسال حدود ۵ میلیون نفر (۴ میلیون و ۹۵۶ هزار نفر) با بهره گیری از حمل و نقل ریلی جابه جا شده اند.

به دلیل شرایط کرونائی و توقف سفرها در روزهای نوروز امسال و همین طور آغاز سفرهای ریلی با ۵۰ درصد ظرفیت قطارها از خرداد ماه (با مصوبه ستاد ملی کرونا)، تعداد سفرهای ریلی در ۷ ماهه نخست امسال در مقایسه با زمان مشابه سالهای گذشته با افت شدیدی روبه رو شده است.
آمار انتشار یافته از طرف شرکت راه آهن نشان میدهد در ۷ ماهه نخست سال گذشته، حدود ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر (۱۵ میلیون و ۲۹۱ هزار نفر) با قطار سفر کرده بودند که این رقم در زمان مشابه امسال ۶۷.۵ درصد کاهش داشته است.

تعداد مسافران ریلی در ۷ ماهه نخست سال ۹۷ نیز حدود ۱۷ میلیون نفر (۱۶ میلیون و ۹۸۷ هزار نفر) بود که بر این اساس، تعداد مسافران ریلی هفت ماهه امسال نسبت به هفت ماهه ۹۷ کاهش ۷۰.۸ درصدی را نشان میدهد.منبع:

1399/09/04
12:07:23
5.0 / پنج
1073
تگهای خبر: حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سیمان سیمان