وزیر راه و شهرسازی:

توقع داریم با ریزش ارز، قیمت مسكن هم كاهش پیدا كند

توقع داریم با ریزش ارز، قیمت مسكن هم كاهش پیدا كند

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: انتظار ما این است كه با كاهش قیمت ها در بازار ارز، قیمت مسكن هم كاهش پیدا كند.به گزارش سیمان به نقل از مهر، محمد اسلامی بامداد امروز ۲۰ آبان ماه در برنامه تلویزیونی «در انتهای الوند» از شبکه ۲ سیما، اظهار داشت: با ریزش قیمت دلار توقع کاهش قیمت مسکن و هر نوع کالا و خدماتی که در این ماه ها به بهانه بالا رفتن ارز زیاد شده داریم که البته به صورت طبیعی با کاهش آن باید به حالت قبل برگردد.
بازار مسکن در انتظار کاهش قیمت ها
وی اضافه کرد: متأسفانه سوءاستفاده در بازارهای ما زیاد است و تلاش می کنند چسبندگی را حفظ کنند، ولی ما امیدواریم از این شرایط هر چه زودتر خارج شویم.
چند واحد مسکن مهر باقی مانده؟
وزیر راه و شهرسازی در مورد مسکن مهر خاطرنشان کرد: حدود ۶۰ تا ۷۰ هزار واحد مسکن مهر در حال تکمیل شدن است و فقط آن هایی که در جریان دادگاه هستند و یا در ارتباط با تعاونی ها هستند، باقی می مانند که مسئول دیگری دارند.
آخرین وضعیت طرح ملی مسکن
وی در مورد مسکن ملی افزود: هم اکنون ۴۳۶ هزار نفر واجد شرایط داریم که به دو گروه تقسیم می شوند، یا زمین را گرفته و در حال ساخت هستند و یا هم اکنون در حال تحویل گرفتن زمین هستند.
به گفته اسلامی، ۲۶۵ هزار متقاضی مسکن ملی هم به پروژه ها معرفی می گردند که گروهی پیشتاز بوده و خانه هایشان را تحویل گرفته اند و سری دیگر در مرحله ساخت هستند.
وی تاکید کرد: در مقطعی در حین اجرای طرح اقدام ملی مسکن، به خاطر کند شدن کارِ متقاضیانی که باید حساب افتتاح کرده و پول به حساب واریز می کردند، با وقفه مواجه شدیم، ولی هم اکنون حدود ۲۰۰ هزار نفر در بانک عامل حساب افتتاح کردند و ۱۰۰ هزار نفر هم واریزی داشته اند که این یعنی روند، پیشرفت مثبتی داشته است.
نرخ بلیت هواپیما افزایش نیافته است
اسلامی در مورد گران شدن بلیت هواپیما تصریح کرد: نکته ای که در مورد بلیت هواپیما حائز اهمیت می باشد، این بوده که ما با بیان ظرفیت مجاز حداکثر ۶۰ درصد و این که هر نفر یک صندلی کنارش خالی باشد، به شرکتهای هواپیمایی اعلام کردیم که رقابت بر سر کف قیمت اجبار نیست و نباید از سقف قیمت مجاز عبور کنند و نرخ ها نباید هیجانی باشد؛ ازاین رو نرخ بلیت هواپیما افزایش پیدا نکرده است.
۲۵۱ نقطه حادثه خیز در جاده ها باقی مانده است
وزیر راه درباره ایمن سازی راه ها توضیح داد: هنوز ۲۵۱ نقطه حادثه خیز در جاده های کشور باقی مانده که با عنایت به سابقه حوادث شدید، حدود ۲۰۰ راه تا به امروز در حال ایمن سازی هستند که تا آذرماه تحویل داده می شوند؛ بقیه راه ها هم یا در حال اصلاح هستند یا بزودی اصلاح آنها شروع می شود.
از مردم خواهش می کنم عوارض الکترونیکی آزادراه را پرداخت کنند
وی درباره طرح پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی بیان نمود: تا به امروز از ۷ آزادراه، در ۵ آزادراه در حال دریافت عوارض به صورت الکترونیکی هستند؛ اجرای این طرح در ۲ آزادراه دیگر هم بزودی اجرایی می شود.
اسلامی اضافه کرد: من از مردم خواهش می کنم قدردان این امتیاز بزرگ که سبب شده وقت و سوخت کمتری مصرف کنند باشند و عوارض عبور از آزادراه ها را بموقع پرداخت کنند.

1399/08/21
14:27:49
5.0 / پنج
1291
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان