در گزارش سیمان عنوان شد

برگزاری تمرین مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار

برگزاری تمرین مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار

به گزارش سیمان معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تمرین مقابله با آلودگی نفتی با استفاده از بوم ساحلی در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار گردید.سید حسن ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار مهر، تصریح کرد: به منظور حفظ آمادگی تیمی مقابله با آلودگی دریایی و ارتقا کیفیت اجرا، تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی در دریا با محوریت استفاده از بوم ساحلی در بندر چابهار برگزار گردید.
معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان هدف از برگزاری این تمرین را حفظ آمادگی نیروهای عملیاتی در مواجهه با خطرات احتمالی ناشی از آلودگی دریایی و کاهش آثار محیط زیستی عنوان نمود.
ابراهیمی با اشاره به برنامه زمانبندی و ماهیانه این تمرینات؛ ارزیابی توان تجهیزاتی موجود و بر مبنای کنوانسیون بین المللی، آمادگی، مقابله و همکاری در مقابل آلودگی نفتی (OPRC) را از اهداف برگزاری این مانور خواند.
وی اظهار داشت: این مانور توسط تیم مقابله با آلودگی نفتی بندر چابهار با استفاده از تجهیزات مقابله با آلودگی از قبیل: بوم محدود کنندهِ ساحلی بر روی شناور ثوره انجام شد.
معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: آلودگی نفتی سالیانه خسارات زیست محیطی و اقتصادی فراوانی در دریاها به دنبال دارد که اهمیت حفظ اکوسیستم های دریایی از راه کاهش آلودگی دریاها خصوصاً آلودگی نفتی، نقش مهم و حیاتی عملیات مقابله با آلودگی در دریا می باشد.


منبع:

1399/08/07
12:41:12
5.0 / پنج
1486
تگهای خبر: ارز , سیستم , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سیمان سیمان