مدیرعامل شركت فرودگاه ها خبر داد:

كاهش ۸۰ درصد درآمد هوانوردی با كرونا

كاهش ۸۰ درصد درآمد هوانوردی با كرونا

سیمان: مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از كاهش 80 درصد درآمدهای هوانوردی این شركت آگاهی داد.به گزارش سیمان به نقل از شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، سیاوش امیرمکری در جلسه تخصصی با حضور فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران با ارائه گزارشی از اقدامات این شرکت در مقابله با کرونا، عنوان کرد: شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران دارای دو وظیفه اصلی است که مدیریت و راهبری ۵۳ فرودگاه تحت مالکیت و نیز مدیریت ترافیک هوایی آسمان ایران را شامل می شود.
وی با اشاره به اینکه فرودگاه در عین داشتن زیرساخت های انتقال سریع مسافران، در صورت عدم اتخاذ تمهیدات لازم، ظرفیت انتقال سریع بیماری کرونا را نیز داراست، اضافه کرد: اولین بخشنامه های در رابطه با پیش گیری از ویروس کرونا را پنجم بهمن سال ۱۳۹۸ یعنی پیش از شیوع بیماری در ایران، صادر کردیم و سپس وارد مراحل عملیات اجرائی و انجام اقدامات جدی در امتداد دستورالعمل ها و رعایت پروتکل های بهداشتی شدیم.
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تاکید کرد: مدیران فرودگاه ها به تنهایی نمی توانند مانع گسترش ویروس کرونا شوند و باید تمام سازمان ها و ارگان های مرتبط دراین زمینه همکاری کنند.
امیرمکری با اشاره به جابه جایی ۴۵ تا ۵۰ میلیون مسافر سالانه در فرودگاه های کشور اظهار داشت: تمام مسافران ورودی و خروجی در بدو ورود به فرودگاه ها غربالگری می شوند و همچون اقدامات پیشگیرانه می توان به ضدعفونی و گندزدایی سطوح، رعایت فاصله گذاری و نظارت و کنترل اجرای پروتکل های بهداشتی اشاره نمود.
وی همین طور از اختصاص حدود ۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای تامین محصولات شوینده مورد نیاز فرودگاه ها با بهره گیری از ظرفیت های استانها با وجود شرایط دشوار کاهش ۸۰ درصدی درآمدهای هوانوردی شرکت آگاهی داد و اضافه کرد: با رعایت جدی پروتکل های بهداشتی سعی کردیم که مانع وقفه در خدمت رسانی فرودگاه ها شویم.
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به پایش دائمی وضعیت سلامت نیروهای عملیاتی هوانوردی عنوان کرد: با تعریف دستورالعمل های ویژه، کارکنان مشکوک به ابتلاء با مشورت پزشک به آزمایشگاه طرف قرارداد معرفی می گردند و تا زمان بهبود کامل اجازه بازگشت به محل کار را ندارند.


منبع:

1399/07/17
13:44:23
5.0 / پنج
1624
تگهای خبر: ایران , تخصص , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سیمان سیمان