از ابتدای سال جاری تاكنون محقق شد:

احیا، فعال سازی و توسعه ۵۸ معدن

احیا، فعال سازی و توسعه ۵۸ معدن

به گزارش سیمان بر اساس گزارش انتشار یافته توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از آغاز سال ۱۳۹۹ تا سه شنبه هفته گذشته ( هشتم مهر ماه)، ۵۸ معدن احیاء، فعال و توسعه پیدا كرده اند. ضمن اینكه برای ۱۵۰ معدن هم اقدامات كلینیكی در حال انجام می باشد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، برپایه این گزارش از آغاز سال جاری تا هشتم مهرماه، ۶۶۰ معدن در جهت طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس شناسایی و اولویت بندی شده است که از این تعداد برای ۵۸ معدن، هدف محقق شده است. بر روی ۱۵۰ معدن اقدامات کلینیکی انجام شد و راهکارهای مختلفی عرضه گردیده است. ضمن اینکه در این زمان اقدامات لازم جهت راه اندازی ۱۲ واحد فرآوری هم به انجام رسید.
همینطور پایش ۲۲ معدن از ۱۴۶ معدن احیا شده سال ۱۳۹۸، از دیگر اقدامات در این بازه زمانی بوده است. در همین راستا بیشتر از ۵۲ جلسه کارگروه استانی از راه ویدئو کنفرانس یا حضور در استان برگزار شده است که بیشتر از ۱۷ جلسه با حضور طرفین تفاهم نامه سرمایه گذاری هم انجام شده است.
برگزاری مناقصه برای انتخاب مشاور به منظور بررسی محدوده های اکتشافی ۱۶ استان و عقد قرارداد با سازمان نظام مهندسی ایران به منظور تکمیل ۳۰۰۰ فرم پرسشنامه مشکلات معدن از دیگر اقدامات بوده است.
در این زمان فراخوان عمومی سرمایه گذاری به منظور راه اندازی واحد فرآوری گچ استان کهگیلویه و بویراحمد هم اعلام شده و جلسات فعال سازی معادن مس کشور با کمک شرکت ملی صنایع مس ایران برگزار شد.
منبع:

1399/07/12
13:58:27
5.0 / پنج
1636
تگهای خبر: ایران , تجارت , صنایع , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
سیمان سیمان