مهندسان ایرانی برای نخستین بار بوئینگ ۷۴۷ را اورهال كردند

مهندسان ایرانی برای نخستین بار بوئینگ ۷۴۷ را اورهال كردند

سیمان: تعمیرات اساسی نخستین هواپیمای باری ۷۴۷ ایرلاین ملی با همت مهندسان ایرانی به پایان رسید.به گزارش سیمان به نقل از مهر، رحیم باغبان مدیر آشیانه شماره یک هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یک فروند بوئینگ ۷۴۷ این شرکت هواپیمایی توسط مهندسان و متخصصان ایرانی به صورت کامل تعمیر اساسی (اورهال) شد، اظهار داشت: مدت زمان اورهال این هواپیما دو ماه بوده و امروز با همت مهندسان ایرانی به اتمام رسیده و فردا بارگیری آن به مقصد دبی انجام می شود و بعد از بازگشت از امارات، در فرودگاه پیام کرج به زمین می نشیند.
وی افزود: بخش عمده ای از قطعات این هواپیما توسط مهندسان داخلی بازنگری شده است.
باغبان با اشاره به اینکه پس از گذشت ۶ سال، زمان اورهال این هواپیما رسیده بود، اظهار نمود: این هواپیما توسط متخصصان و مهندسان ایرانی تعمیر شده و بعنوان تنها ناوگان باری ایران به حساب می آید.
مدیر آشیانه شماره یک ایرلاین ملی با اشاره به اینکه هواپیمای ۷۴۷-۲۰۰ تنها ناوگان هواپیمای باری هواپیمایی جمهوری اسلامی به حساب می آید، اضافه کرد: این هواپیما در مواقع بحرانی همچون سیل، زلزله و دوران کرونا توانست کمک رسانی های بسیار زیادی را به هموطنان در شهرهای مختلف انجام دهد.
باغبان خاطرنشان کرد: در زلزله اخیر کرمانشاه و همینطور در شهرهای شمالی این ناوگان چندین بار خدمات و کمک رسانی کرده و همینطور این هواپیما تا کنون چندین بار گوشت گوسفند را از کشورهای مختلف وارد ایران کرده است و بعنوان تنها ناوگان باری خدمت رسان به کشور به حساب می آید.
باغبان توضیح داد: عمده قطعات این هواپیما در داخل کارگاه های کشورمان ساخته شده و این خود بعنوان نماد مهمی در حوزه توان مهندسی کشور به حساب می آید.
وی تاکید کرد: این هواپیما در سال ۲۰۰۸ وارد ناوگان شده و با همت شبانه روزی مهندسان در فرودگاه امام خمینی (ره) و همینطور فرودگاه مهرآباد تعمیر شده است.
به گفته مدیر آشیانه شماره یک، مدت زمان تعمیر هواپیما دو ماه بوده که به صورت شبانه روزی در فرودگاه امام خمینی (ره) و همینطور فرودگاه مهرآباد انجام شده است.
باغبان تصریح کرد: در دوران کرونا با وجود آنکه مشکلات زیادی در کشور بوجود آمده بود، اما توانستیم خیلی از اقلام بهداشتی را از کشورهای مختلف وارد نماییم.
مدیر آشیانه شماره یک بیان نمود: تعمیر اساسی هواپیماهای مسافری بیشتر از هواپیمای باری زمان می برد؛ اما با عنایت به آنکه هواپیمایی استراتژیک در کشور به حساب می آید ازاین رو بعنوان یکی از مهم ترین تعمیرات هواپیمایی جمهوری اسلامی به حساب می آید.
باغبان بیان نمود: هما پس از انقلاب جزو نخستین نهادهای تحریم شده از جانب آمریکا به شمار رفته و هم اکنون حدود ۴۲ سال است که هواپیمایی جمهوری اسلامی تحریم است، اما با این وجود با توان و همت مهندسان ایرانی توانسته ایم تمامی تعمیرات را انجام دهیم.
وی اظهار نمود: ایرلاین ملی ایران ۵۸ سال قدمت دارد و تمامی تعمیرات کوچک و بزرگ هواپیماهای مختلف شرکت های هواپیمایی خارجی همچون لوفت هانزا را هم انجام می دهیم.


منبع:

1399/07/01
19:48:04
5.0 / پنج
1699
تگهای خبر: ایران , تحریم , تخصص , تعمیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سیمان سیمان