رضاحسینی:

افزایش قیمت خودرو مردم را سردرگم كرده است

افزایش قیمت خودرو مردم را سردرگم كرده است

یك عضو هیات رئیسه كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه افزایش قیمت در حوزه بازار خودرو مردم را سردرگم كرده است.


مصطفی رضاحسینی قطب آبادی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به وضعیت بازار خودرو اظهار داشت: به اعتقاد من ما در حوزه قانونگذاری چیزی کم نداریم بلکه مشکل ما در اجرا و نظارت است. مگر می شود در یک کشور دو واحد خودروسازی دولتی وجود داشته باشند که هر کاری می خواهند انجام دهند؟ آن هم در شرایطی که شرکت های خودروسازی خصوصی هم وجود دارند که مردم از آنها خودرو می خرند و اعتراضی ندارند.
وی با اشاره به این که افزایش قیمت خودرو عموما مربوط به دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا است اشاره کرد: احیانا مدیران این شرکت ها توان مدیریت ندارند که بهتر است پست و مقام را رها کنند؛ البته تحولات بسیاری در حوزه های مدیریتی هم از ضعف های ماست. تغییرات سیاسی دولت ها گاهی موجب می شود افراد توانمند کنار گذاشته شوند.
نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی افزود: گاهی یک شرکت خودروسازی اعلام می کند خط تولید فلان خودرو تعطیل شده اما فردا می بینید خودرویی با همان برند و مدل از آن خودروسازی بیرون آمده است. بنظر می رسد نظارت بیشتر دراین زمینه چیزی است که ما به آن احتیاج داریم.
این عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این که افزایش قیمت خودرو مردم را سردرگم کرده است اشاره کرد: ما خیلی از امور را در خارج از مرزها هدایت می نماییم، هواپیما، پهپاد و موشک نقطه زن می سازیم. آیا تکنولوژی خودرو سخت تر از این است که هر روز شاهد خودروی بی کیفیت تر و آشفتگی بازار هستیم؟
رضاحسینی با بیان این که بهتر بود از پول های جذب شده به بازار بورس در بخش تولید و زیربنایی استفاده می شد اظهار داشت: متاسفانه نقدیندگی مردم گاهی به سمت بورس گاهی خودرو یا ارز، سکه یا ملک هدایت می شود و مردم هم اسیر این بازی ها می شوند و در نتیجه هر روز دادگاه ها و پاسگاه ها پر از مالباختگان و شاکیان است. در صورتیکه باید برای مدیریت این نقدیندگی اقدام مشخصی صورت گیرد.1399/06/28
15:08:15
5.0 / پنج
1810
تگهای خبر: ارز , ایران , بازار , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیمان سیمان