یك مقام مسئول در شبكه بانكی:

حساب بانكی ۶۸ هزار متقاضی مسكن ملی فعال شد

حساب بانكی ۶۸ هزار متقاضی مسكن ملی فعال شد

به گزارش سیمان یك مقام مسئول در نظام بانكی اعلام نمود: پرونده مربوط به ۷۰ هزار متقاضی واجد شرایط مسكن ملی به شعب بانك عامل بخش مسكن ارسال شده كه تا كنون حساب ۶۸ هزار نفر فعال گشته است.به گزارش سیمان به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محمود شایان در تشریح نخستین گزارش مربوط به روند تأمین مالی طرح اقدام ملی مسکن، اعلام نمود: حساب بانکی ۶۸ هزار متقاضی واجد شرایط در طرح اقدام ملی مسکن، در شعب بانک مذکور در سرتاسر کشور فعال شده که این تعداد متقاضی تا کنون، ۱، ۴۰۰ میلیارد تومان در مجموع، واریز کرده اند که بخشی از آورده نقدی متقاضیان در این طرح بشمار می رود.
وی خاطرنشان کرد: با عنایت به روند ثبت نام متقاضیان، مراحل لازم برای صحت سنجی شرایط اولیه متقاضیان از بابت واجد شرایط بودن و همینطور رسیدگی اداری به پرونده ها در ادارات راه و شهرسازی استان ها، از کل افراد ثبت نام کننده، تابحال پرونده مربوط به ۷۰ هزار متقاضی واجد شرایط به شعب بانک عامل بخش مسکن ارسال شده است که مقایسه این تعداد پرونده با تعداد حساب های افتتاح شده، مبین سرعت قابل توجه همکاران بانکی در پیشبرد امور تسهیلاتی در رابطه با طرح اقدام ملی است.
مدیر عامل بانک تخصصی بخش مسکن با اشاره به اینکه کار بررسی و عملیات معرفی متقاضیان واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن از راه ادارات راه و شهرسازی استان ها و همینطور بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت عمران شهرهای جدید انجام می شود، اظهار داشت: تا کنون مطابق اطلاعاتی که در سامانه این طرح در وزارت راه و شهرسازی درج شده است بیشتر از ۴۰۰ پروژه ساختمانی در قالب طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهرهای مختلف کشور شروع شده است که با عنایت به روند عملیات، کمتر از ۳۰ پروژه ساختمانی برای دریافت تسهیلات، به بانک عامل معرفی شده است.
شایان اظهار داشت: از این تعداد، پرونده ۱۰ پروژه ساختمانی برای انجام آخرین مرحله لازم برای پرداخت تسهیلات –ترهین زمین- به دفاتر اسناد رسمی عرضه شده که تا چند روز آینده سری اول تسهیلات ساخت مسکن طرح اقدام ملی به پروژه ها تزریق خواهد شد.
وی درباره اقدامات این بانک در مورد طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن خاطرنشان کرد: بانک، مسؤلیت پرداخت ۱۴۰ هزار فقره تسهیلات ساخت در این طرح را تقبل کرده است و همچون تجربه موفق بانک در طرح مسکن مهر، منابع لازم برای پرداخت تسهیلات تأمین شده و بدون تأخیر زمانی، در اختیار سازندگان و تولیدکنندگان مسکن قرار خواهد گرفت. تسهیلات ساخت طرح اقدام ملی ۱۰۰ میلیون تومان است که با بازپرداخت ۱۰ ساله، پرداخت می شود.
شایان اضافه کرد: چنانچه همه مدارک و شرایط لازم برای پرداخت تسهیلات از سوی سازنده ها و همچنین کل پروژه برقرار باشد، بانک مسکن آمادگی دارد حداکثر ظرف مدت ۳۰ روز کاری، نخستین قسط از تسهیلات ساخت را بپردازد.
بر اساس این گزارش، دولت از سال قبل طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن را در کل کشور برای خانه دار کردن اقشار متوسط و کم درآمد جامعه به اجرا درآورد. ظرفیت این طرح در ابتدا ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تعریف شد؛ اما پس از آن، با تفاهمنامه های گوناگونی که وزارت راه و شهرسازی با دستگاه های دولتی برای خانه دار کردن کارمندان فاقد مسکن منعقد کرد، ظرفیت طرح افزایش یافت.


منبع:

1399/06/20
11:51:07
5.0 / پنج
1783
تگهای خبر: تجربه , تخصص , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
سیمان سیمان