مدیركل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:

پیشرفته ترین برج كنترل ایران در بندر شهیدبهشتی ایجاد می شود

پیشرفته ترین برج كنترل ایران در بندر شهیدبهشتی ایجاد می شود

به گزارش سیمان مدیركل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار همچون پیشرفته ترین برج كنترل ایران تا آخر سال به بهره برداری می رسد.به گزارش سیمان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی گفت: پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا آخر سال به بهره برداری می رسد. پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم ۷۰۸ نفر در دست اجرا است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان افزود: پروژه های عمرانی و تجهیزاتی مختلفی از سال قبل در بندر در حال اجراست که پیش بینی می شود بعضی از این پروژه ها با پیشرفت فیزیکی مناسب و جلوتر از برنامه زمان بندی تا اختتام امسال به بهره برداری برسد. پروژه های پوشش رادیویی سواحل استان در منطقه A1 دریایی و برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار جلوتر از برنامه زمان بندی تا اختتام امسال به بهره برداری خواهد رسید.
وی اضافه کرد: پروژه برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار بعنوان بلندترین و پیشرفته ترین برج کنترل بنادر کشور یکی از این پروژه هاست که با پیشرفت فیزیکی تقریباً ۴۸ درصد و سه درصد بیش از برنامه زمان بندی در حال اجراست. این پروژه با اعتبار اولیه ۲۸ میلیارد تومان و با اشتغال زایی مستقیم ۱۰۰ نفر در بندر شهید کلانتری چابهار در حال راه اندازی است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان پروژه پوشش رادیویی سواحل استان با پیشرفت فیزیکی ۵۱ درصد و با ۱۰ درصد پیشرفت بیش از برنامه زمان بندی را از دیگر پروژه های این بندر اقیانوسی برشمرد و اظهار داشت: همه تلاش تیم فنی بر این است که این پروژه مهم تا اختتام امسال به بهره برداری برسد. اجرای این پروژه ظرفیت اشتغال زایی مستقیم ۵۰ نفر را فراهم نموده است.
آقایی اعتبار این پروژه را ۱۱ میلیارد تومان اعلام نمود که با تکمیل، راه اندازی و تجهیز چهار سایت unmanned در شرق و غرب سواحل استان و همین طور خرید و نصب تجهیزات جدید ایستگاه مرکزی MRCC بندر شهید بهشتی، منطقه A1 دریایی به طول ۵۴۰ کیلومتر بطور کامل تحت پوشش رادیویی در باند VHF قرار خواهد گرفت.
وی اشاره کرد: دیوارکشی و محوطه سازی ساختمان های عملیاتی بندر «شهید بهشتی»، انجام تعمیرات اساسی زیرآبی یدک کش «رمضان» و «بارج پیشین»، انجام تعمیرات اساسی زیرآبی «یادگار ۲» و همین طور ساخت، حمل و تحویل یک فروند قایق گارد ۶۰۰ اسب بخار را از دیگر پروژه های آماده بهره برداری این بندر با اعتباری بیش از ۱۵ میلیارد تومان نام برد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: پروژه های دایک حفاظت ساحلی جنوب شرقی بندر شهید بهشتی، شبکه معابر و تأسیسات زیربنایی، اطفا حریق و راه اندازی شبکه آبیاری قطره ای، تعمیرات اساسی دو باب انبار بندر شهید بهشتی، راه اندازی سیستم شبکه اعلان حریق در اماکن بندری و بازسازی و تامین قطعات یدکی یک دستگاه جرثقیل PPM از دیگر پروژه های در دست اجرا است.
آقایی پروژه راه اندازی مخازن فرآورده های نفتی، راه اندازی مخازن نگهداری LPG، راه اندازی انبار چندمنظوره، راه اندازی سایت شست وشو و ضدعفونی کامیون را از پروژه های سرمایه گذاری بخش خصوصی در این بندر اقیانوسی عنوان نمود که ظرفیت اشتغال زایی مستقیم برای ۱۳۶ نفر ایجاد خواهدنمود.


منبع:

1399/06/12
08:41:03
5.0 / پنج
1884
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سیمان سیمان