مثلث افول صادرات ایران

مثلث افول صادرات ایران

به گزارش سیمان رئیس گروه تنظیم مقررات دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت با بیان این كه ارزش كالاهای صادراتی، پاشنه آشیل حوزه صادرات است، اظهار داشت: معافیت كالاهای صادراتی از هرگونه تعهد یا پیمان ارزی از مقررات و تسهیلات صادرات كالاست.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، مهندس مظفر ناصری، در دومین نشست تخصصی ExporTech در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با همکاری منطقه آزاد ارس با محوریت «توانمندسازی، اصول و مقررات صادرات و واردات» با اشاره به محورهای حوزه صادرات اظهار داشت: این محورها شامل اقدامات قبل از صادرات، اقدامات حین صادرات و اقدامات بعد از صادرات است.
وی با اشاره به مثلث افول صادرات ایران اضافه کرد: این مثلث شامل معضل تعیین ارزش کالای صادراتی، معضل رفع تعهد ارزی و معضل نحوه ثبت حسابداری درآمد حاصل از فروش ارز است.
رئیس گروه تنظیم مقررات دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت درباره منابع اطلاعاتی داخلی و خارجی تصریح کرد: این منابع اطلاعاتی مانند نرم افزار بانک اطلاعاتی وزارت صنعت، معدن و تجارت، کتاب زرد، سازمان توسعه تجارت، گمرک جمهوری اسلامی ایران، سایت مرکز اصناف و بازرگانان، وب سایت رخدادنما مرجع اطلاع رسانی نمایشگاه های داخلی و خارجی، اطلاعات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، نقشه تجارت مرکز تجارت جهانی و… است.
مهندس ناصری با اشاره به موضوعاتی مانند گردش کار صادرات غیرنفتی کالا در کشور، الزامات تجارت، اسناد لازم در صادرات مانند قرارداد فروش، پیش فاکتور، اسناد حمل و… اضافه کرد: معافیت صادرات کالا از دریافت هرگونه مجوز به استثنای گواهی های فنی که نوعاً مورد درخواست خریدان خارجی است، همچون مقررات و تسهیلات صادرات کالا و خدمات است.
وی با بیان این که بر طبق این مقررات و تسهیلات درآمد حاصل از صادرات از پرداخت مالیات معاف است، خاطرنشان کرد: هم چنین تنظیم بازار داخلی مانع از صدورکالا نیست.
دومین نشست تخصصی ExporTech در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و با همکاری منطقه آزاد ارس، با برگزاری اولین وبینار دوره های آموزشی توانمندسازی صادرات و تحلیل کسب و کارها در پسا کرونا شروع شد.
دومین جلسه این دوره آموزشی در روز سه شنبه چهارم شهریورماه برگزار می شود.1399/06/03
13:48:27
5.0 / پنج
1882
تگهای خبر: آموزش , ارز , ایران , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
سیمان سیمان