برنامه ریزی برای تولید ۵۵۰ هزار تنی كاتد مس تا سال ۱۴۱۰

برنامه ریزی برای تولید ۵۵۰ هزار تنی كاتد مس تا سال ۱۴۱۰

مدیرعامل شركت ملی صنایع مس ایران با اشاره به هدف گذاری های انجام شده در زمینه تولید مس در افق 1410 اعلام نمود كه برای سال جاری نیز برنامه تولید 280 هزار تنی كاتد و 335 هزار تنی آند در نظر گرفته شده است.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، اردشیر سعدمحمدی با اشاره به هدف گذاری های انجام شده در زمینه تولید مس امسال و در افق ۱۴۱۰ اظهار داشت: بر طبق یک برنامه ریزی مدون و حساب شده که برای شرکت مس تدوین کرده ایم، بنا داریم در سال ۱۴۱۰ تولید کاتد را به ۵۵۰ هزار تن و تولید آنرا به ۶۶۶ هزار تن در سال ارتقا دهیم.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران ضمن تاکید بر این که عملیات توسعه ای لازم برای دستیابی به هدف تولید ۵۵۰ هزار تن کاتد در سال تا سال ۱۴۰۳ صورت خواهد گرفت، اضافه کرد: تا سال ۱۴۱۰ بیش از ۲۴ میلیارد تومان و ۲.۴۷۳بیش از دو میلیون یورو در طرح های توسعه شرکت ملی صنایع مس ایران سرمایه گذاری خواهد شد. تا اختتام خردادماه ۹۹ نیز رقم نزدیک به سه میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و بیش از ۱۹ میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی در ۲۳ طرح و پروژه توسعه ای سرمایه گذاری شده است.
بگفته سعدمحمدی طرح تجهیز معدن و راه اندازی کارخانه تغلیظ درآلو، راه اندازی کارخانجات تغلیظ دره زار، طرح تجهیز معدن و راه اندازی کارخانه تغلیظ چاه فیروزه، راه اندازی کارخانه فلوتاسیون سرباره سرچشمه که بعد از بهره برداری ۷۰ هزار تن کنسانتره تولید می کند، راه اندازی کارخانه تغلیظ ایجو، طرح توسعه ذوب مس خاتون آباد، طرح کارخانجات اسید که اسید تولیدی آن در تولید یک میلیون تن کود فسفاته مورد نیاز کشور مورد استفاده قرار خواهد، پروژه ملی انتقال آب خلیج فارس به صنایع جنوب شرق کشور، راه اندازی فاز ۳ تغلیظ سونگون، راه اندازی کارخانه هیپ لیچینگ سونگون، طرح تولید مس کاتدی مجتمع مس آذربایجان، راه اندازی کارخانه آهک اهر و طرح جامع آب و برق قسمتی از این پروژه ها هستند.
او همینطور اظهار داشت: بر طبق پیش بینی ها میزان نیاز به مس پالایش شده در دنیا در ۳۰ سال آینده افزایش خواهد یافت؛ این فرصت بسیار خوبی است تا تلاش نماییم در عرصه بازیگران اصلی بازار جهانی مس وارد شویم و رتبه کشور و شرکت مس را در سطوح بالای صنعت مس دنیا ارتقا دهیم.
منبع:

1399/05/25
14:07:40
5.0 / پنج
1933
تگهای خبر: ارز , ایران , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سیمان سیمان