رییس سازمان راهداری خبر داد

صرفه جویی 1 و دو دهم میلیارد لیتری سوخت با نوسازی 5000 كامیون فرسوده

صرفه جویی 1 و دو دهم میلیارد لیتری سوخت با نوسازی 5000 كامیون فرسوده

به گزارش سیمان رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور اظهار داشت: با نوسازی ۵۰۰۰ دستگاه كامیون فرسوده، شاهد صرفه جویی یك میلیارد و ۲۲۰ میلیون لیتری سوخت خواهیم بود.به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عبدالهاشم حسن نیا، با اشاره به اینکه ۶۵ هزار دستگاه کامیون بالای ۴۰ سال در کشور وجود دارد، تصریح کرد: در جهت سیاست های دولت و تأکیدات وزیر راه و شهرسازی، نوسازی این ناوگان را در دستور کار خود قرار دادیم.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور اضافه کرد: در فاز نخست این طرح، تعداد پنج هزار دستگاه کامیون با سرمایه گذاری ۱۴ هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی و بهره گیری از تسهیلات بانک صادرات ایران، نوسازی خواهد شد.
حسن نیا با اشاره به اینکه فعالیت کامیون های فرسوده فعال در شبکه حمل و نقل، پایش شده و موجود است، افزود: بر این اساس، کامیون هایی که فعال نبوده اند، امکان استفاده از تسهیلات این طرح را ندارند.
وی همینطور عنوان کرد: این طرح، صرفه جویی یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون لیتری سوخت را در یک دوره هفت ساله به دنبال خواهد داشت.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با اشاره به اینکه در فاز نخست، نوسازی کامیون های بالای ۵۰ سال را هدف گذاری کرده ایم، تصریح کرد: هر مالکی که ماشین خویش را اسقاط کند به شرکت سازنده معرفی می شود تا کامیون جدید را تحویل بگیرد. ضمن اینکه شرکت تولیدکننده هم افرادی را که ما در چارچوب این طرح معرفی می نماییم در اولویت تحویل کامیون قرار می دهد.
گفتنی است؛ روز چهارشنبه آئین امضای قرارداد سه جانبه نوسازی پنج هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل برون شهری کالا با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، عبدالهاشم حسن نیا، معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، حجت اله صیدی، مدیر عامل یکی از بانکهای کشور و بخش خصوصی در محل وزارت راه و شهرسازی برگزار گردید.
بر اساس این قرارداد سه جانبه، تعداد پنج هزار دستگاه کامیون، کشنده و کانتینرهای یخچالی در یک دوره ۲۰ ماهه نوسازی می شود. میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی در این قرارداد حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان ذکر شده است.


منبع:

1399/05/24
15:38:09
5.0 / پنج
2006
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
سیمان سیمان