ركورد تاریخی سقوط قیمت طلا شكسته شد

ركورد تاریخی سقوط قیمت طلا شكسته شد

به گزارش سیمان قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تأثیر رشد ارزش دلار، به پایین ۱۹۰۰ دلار سقوط كرد و از روز گذشته تابحال بیشتر از ۱۹۳ دلار كاهش قیمت نشان داده است.به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور حداکثر دو درصد سقوط کرد و به ۱۸۷۲ دلار و ۱۹ سنت رسید و روند سقوط آزاد خویش را بعد از یک وقفه کوتاه در اوایل معاملات، ازسرگرفت. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه شش درصد سقوط کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۲.۴ درصد کاهش، به ۱۹۰۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه ۹۳ دلار و ۴۰ سنت معادل ۴.۵۸ درصد کاهش پیدا کرد و در ۱۹۴۶ دلار و ۳۰ سنت بسته شد و بزرگترین رکورد کاهش قیمت یک روزه از ۱۵ آوریل سال ۲۰۱۳ تابحال را شکست.

نقره هم روند نزولی طلا را دنبال کرد و با ۲.۸ درصد کاهش، به ۲۴ دلار و ۱۱ سنت رسید. بهای نقره روز گذشته ۱۵ درصد سقوط کرده بود.

به گفته کایل رودا، تحلیلگر آی جی مارکتس، به نظر می آید بخشی از درخشش بازار طلا به پایان رسیده باشد و الان این احتمال وجود دارد که طلا حمایت در سطح ۱۸۰۰ دلار را امتحان کند. روند بازار طلا به بازده اوراق قرضه آمریکا و عوامل اثرگذار در مقطع فعلی بستگی دارد. همینطور قدرت دلار مبحث بسیار مهمی است که باید در روزها و هفته های آینده مشاهده کرد.

جهش بازده اوراق خزانه آمریکا کمک کرد دلار روند صعودی خویش را ادامه دهد و طلا برای دارندگان ارزهای غیرآمریکایی گرانتر شد. افزایش بازده اوراق قرضه هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و از جذابیت سرمایه گذاری در آن کم می کند.

با این همه بازارهای سهام آسیا در معاملات روز چهارشنبه تحت تأثیر ابهامات پیرامون بسته کمک مالی جدید آمریکا قرار داشتند.

بر اساس گزارش رویترز، با سقوط تاریخی اخیر، رشد قیمت طلا از آغاز سال ۲۰۲۰ تابحال به حدود ۲۵ درصد محدود شده است.

وارن پاترسون، تحلیلگر آی ان جی اظهار نمود با ادامه سیاستهای تسهیل پولی بانک های مرکزی برای آینده قابل پیشبینی، طلا امکان دارد به ۲۰۰۰ دلار برگردد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پلاتین برای تحویل فوری یک درصد نزول کرد و به ۹۲۰ دلار و ۸۶ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، در ۲۰۸۲ دلار و ۹۰ سنت معامله شد.

منبع:

1399/05/22
12:51:47
5.0 / پنج
2003
تگهای خبر: ارز , بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سیمان سیمان