علیزاده به سیمان خبر داد

تقاضای تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از خودروسازان

تقاضای تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از خودروسازان

به گزارش سیمان نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی از تقاضای تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از خودروسازان اطلاع داد و اظهار داشت كه نحوه ی قیمت گذاری توزیع و كیفیت از محورهای این تحقیق و تفحص است.


محسن علیزاده در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: تابحال 65 نفر از نمایندگان متقاضی تحقیق و تفحص از خودروسازان هستند. محورهای تحقیق و تفحص، نحوه قیمت گذاری، نحوه توزیع محصولات شرکت های خودروسازی و کیفیت خودرو و تطابق آن با استانداردهای مربوطه است.
وی با بیان این که تقاضای تحقیق و تفحص از خودروسازان روز چهارشنبه تحویل هیات رییسه می شود، خاطرنشان کرد: قبل آئین نامه هیات رییسه این تحقیق و تفحص را به کمیسیون مربوطه یعنی کمیسیون صنایع ارجاع خواهد نمود و ادامه ی روند دراین کمیسیون طی خواهد شد.
علیزاده افزود: پیش از این تحقیق و تفحصی در حوزه خودرو انجام شده بود و ما برای این که اقدام مان هزینه اضافی تحمیل نکند، بطور قطع گزارش قبلی را مطالعه خواهیم کرد و تحقیقات انجام شده از جانب مرکز پژوهش ها را هم بررسی خواهیم کرد تا نهایتا ریشه یابی نماییم تا ببینیم ایراد از کجاست.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما نمی خواهیم با خودروسازی ها تقابل داشته باشیم حتی شاید این اقدام ما بتوانیم کمکی به خودروسازان در تأمین مواد اولیه باشد. آنها می گویند فولاد را به قیمت بازار جهانی در داخل ایران می خرند. همین یک ایراد است ما باید نیاز داخل را با یارانه تأمین نماییم. هدف ما کنترل قیمت های داخل و ایجاد رفاه است؛ طبیعتا وقتی قیمت اولیه کاهش پیدا کند قیمت نهایی خودرو هم کاهش خواهد یافت. شاید ما اصلا به این نتیجه رسیدیم که مشکل از تأمین کننده است.
او در آخر تصریح کرد: اقدام ما برای تحقیق و تفحص از خودروسازان یک اقدام قرض ورزیده نیست؛ بلکه ما به دنبال این هستیم که علت و ریشه اصلی مشکل را پیدا نماییم.1399/05/20
22:49:26
5.0 / پنج
2132
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیمان سیمان