یك مقام مسئول مطرح كرد:

جزئیات تهاتر مصالح ساختمانی برای تولید مسكن ارزان

جزئیات تهاتر مصالح ساختمانی برای تولید مسكن ارزان

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدكنندگان و فناوران صنعتی ساختمان از ساخت مسكن ارزان قیمت با مكانیسم تهاتری و توافق با بنیاد مسكن برای تهاتر سیمان آگاهی داد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، علاءالدین ختایی در نشست خبری به تشریح وضعیت بخش تولید مسکن طی دو سال اخیر پرداخت و با بیان این که نرخ مصالح ساختمانی و دستمزدها در بخش ساخت و ساز مسکن روی قیمت ها تأثیرگذار بوده که باید این مسئله را مدیریت نماییم، اظهار نمود: قیمت نهاده های ساختمانی نسب به سال قبل حدود ۳۵ درصد افزایش یافته است، اگر سال قبل می توانستیم قیمت مصالح را کنترل نماییم در بخش ساخت و ساز نسبت امسال ۳۵ درصد جلو افتاده بودیم.
وی با اشاره به تأثیرگذاری زمین و مجوزهای ساخت و ساز در قیمت تمام شده مسکن، افزود: برخی دستگاه های مسئول همچون وزارت راه و شهرسازی در ارتباط با تولید مسکن همکاری می کنند و زمین را با قیمت پایین در اختیار سازندگان و مردم قرار می دهند.
وی با یادآوری این که وزارت راه در طرح ملی مسکن این کار را انجام داده است، اضافه کرد: در تفاهم با این وزارتخانه مصالح ساختمانی ساخت ۱۰۰ هزار مسکن را به صورت تهاتری تامین خواهیم کرد.
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و فناوران صنعتی ساختمان در ادامه به جزئیات مربوط به هزینه های ساخت اشاره نمود و اظهار داشت: دستمزدها ۳۰ درصد، مصالح ساختمانی عمومی ۳۵ درصد و مصالح ساختمانی پایه (میلگرد و سیمان) ۲۵ درصد هزینه ساخت و ساز مسکن هستند.
ختایی راهکار کاهش هزینه های تولید مسکن را تامین مصالح ساختمانی به صورت تهاتر اعلام و افزود: الان ۶۰ تا ۷۰ درصد ظرفیت کارخانه های تولید مصالح ساختمانی خالی است که می توانیم با تامین مواد اولیه از این پتانسیل برای تولید نهاده های ساختمانی ارزان قیمت و با نرخ ثابت استفاده نمائیم. مهم ترین نتیجه عملیاتی شدن این برنامه ساخت مسکن با قیمت های مناسب و ارزان در مقایسه با نرخ های کنونی است.
وی با اشاره به استقبال کارخانه های تولید مصالح ساختمانی از این برنامه، اظهار نمود: با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز برای تهاتر سیمان بعنوان یکی از مصالح ساختمانی پایه به تفاهم رسیده ایم.
وی اشاره کرد: با بهره گیری از چنین ظرفیت هایی شاهد جهش فروش در صنعت ساختمان و به دنبال آن فعال شدن حدود ۲۰۰۰ خدمات در رابطه با این حوزه خواهیم بود.

1399/05/02
17:14:55
5.0 / پنج
2268
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیمان سیمان