عرضه 10 هزار تن مرغ منجمد به بازار

عرضه 10 هزار تن مرغ منجمد به بازار

به گزارش سیمان سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اظهار داشت: شركت پشتیبانی امور دام ۱۰ هزار تن مرغ منجمد را از محل ذخایر خود در میادین میوه و تره بار، فروشگاه های زنجیره ای و صنوف منتخب در سطح كشور آغاز به عرضه نموده است.


به گزارش سیمان به نقل از شاتا، محمدرضا کلامی اضافه کرد: در اسفندماه سال قبل کمبود تقاضا و بسته بودن هتل ها و رستورانها به خاطر انتشار کرونا سبب شد که مرغدار مرغ زنده را در حدود ۶ تا ۷ هزار تومان بفروشد و مصرف کننده، آنرا ۱۰ هزار تومان بخرد که این وضعیت سبب شد تولید کننده متضرر شود.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار، افزود: برای حفظ تعادل، دولت مقادیر مازاد عرضه مرغداران را جمع آوری کرد که در این راستا روزی ۲۰۰۰ تن مرغ جمع آوری کردیم و الان بیشتر از ۹۰ هزار تن ذخایر گوشت مرغ داریم.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون مرغدار باید مرغ زنده را ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان در مرغداری بفروشد اظهار داشت: قیمت مرغ مصرف کننده در میادین میوه و تره بار هم ۱۳ هزار تومان و در سطح خرده فروشی ها ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان شده است.
کلامی افزود: بالاترین قیمت مرغ در سیستان و بلوچستان است که قیمت آن به واسطه اینکه این استان تولید زیادی ندارد و فواصل بین شهری در آن زیاد است، حدود ۱۷ هزار و ۷۰۰تومان بود.
منبع:

1399/04/25
15:20:01
5.0 / پنج
2504
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سیمان سیمان