معاون وزیر صمت اعلام كرد

احیای بیش از ۵۶۲۰ شغل از شروع امسال

احیای بیش از ۵۶۲۰ شغل از شروع امسال

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) و مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران از احیا و راه اندازی مجدد 314 واحد صنعتی از شروع امسال تابحال آگاهی داد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، به نقل از شاتا، محسن صالحی نیا در جلسه قرارگاه جهش تولید که با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، اظهار داشت: با راه اندازی مجدد این واحدها برای ۵ هزار و ۶۲۳ نفر اشتغال به وجود آمده است.
وی ادامه داد: بیشترین واحدهای راه اندازی مجدد مربوط به گروه صنعتی فلزی با ۲۷ درصد، صنایع شیمیایی ۲۶ درصد و صنایع غذایی و آشامیدنی ۱۸ درصد است.
بگفته صالحی نیا در یک هفته گذشته و منتهی به ۲۱ تیرماه امسال، تعداد ۷۸ واحد جدید مجدداً راه اندازی شده و وارد چرخه تولید شده اند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلان اینکه استان های خراسان شمالی، کردستان و مازندران از شروع سال تابحال راه اندازی مجدد واحد نداشته اند، اظهار داشت: استان تهران با ۴۴ واحد، اصفهان ۴۰ واحد صنعتی و آذربایجان غربی با احیای ۲۸ واحد صنعتی بیشترین تعداد راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی را از شروع امسال به خود اختصاص داده اند.
به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، وزارت صمت وعده داده که امسال ۱۵۰۰ واحد تولیدی راکد کشور به عرصه تولید بازگردد.1399/04/22
15:28:15
5.0 / پنج
2509
تگهای خبر: ایران , تجارت , تولید , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سیمان سیمان