طلا در چند قدمی مرز ۱۸۰۰ دلار ایستاد

طلا در چند قدمی مرز ۱۸۰۰ دلار ایستاد

به گزارش سیمان قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تأثیر نگرانی ها نسبت به افزایش موارد بیماری كووید ۱۹ و امیدها به اقدامات محرك مالی بیشتر بانك مركزی آمریكا، نزدیك به بالاترین ركورد خود در هشت سال گذشته ایستاد.



به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور حدودا تغییری نداشت و در ۱۷۹۲ دلار و ۷۹ سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار روز گذشته تا مرز ۱۷۹۶ دلار و ۹۳ سنت پیش رفته بود و تنها چند دلار با ۱۸۰۰ دلار فاصله داشت. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۸۰۵ دلار و ۷۰ سنت رسید.

به گفته استفن اینس، استراتژیست بازار در شرکت خدمات مالی اکسی کورپ، توجه اصلی همچنان به آمریکا است. اگر روند شیوع بیماری ادامه پیدا کند، بازار با عنایت به این حقیقت که بانک مرکزی آمریکا ناچار خواهد بود، تدابیر محرک مالی بیشتری را اجرا کند، از مرز قیمت ۱۸۰۰ دلار عبور خواهد نمود.

شمار موارد مبتلا شدن به ویروس کرونا در آمریکا از مرز بیشتر از سه میلیون نفر عبور کرد و ایالتهای جدیدی آمار بالایی از افزایش موارد جدید را گزارش کرده اند.

عامل دیگری که به نگرانی های اقتصادی افزود، پیشبینی بانک مرکزی اروپا از رکورد اقتصادی عمیق تر منطقه یورو در سال میلادی جاری و بهبود ضعیف تر از حد انتظارات قبلی در سال ۲۰۲۱ بود.

تحلیلگران بانک اچ اس بی سی در یادداشتی نوشتند: ابهامات سلامتی، مالی و اقتصادی ناشی از پاندمی کووید ۱۹ و تبعات آن احیانا سبب تداوم روند صعودی طلا در سال ۲۰۲۱ اما در سطح پایین تر از روند فعلی خواهد شد.

بر اساس گزارش رویترز، مقامات بانک مرکزی آمریکا نسبت به تداوم روند افزایش موارد مبتلا شدن به ویروس کرونا که امکان دارد رشد هزینه مصرفی و رشد مشاغل را از بین ببرد، ابراز نگرانی کرده اند و یکی از مقامات بانک مرکزی وعده داد حمایت های بیشتری انجام گیرد.

نرخ های بهره اندک و اقدامات محرک مالی بانکهای مرکزی جهان به نفع قیمت طلا خواهد بود که در شرایط ابهامات اقتصادی و سیاسی یک دارایی امن به حساب می آید.

شاخص دلار روز چهارشنبه ۰.۱ درصد رشد کرد و مانع صعود طلا شد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۹۲۱ دلار و ۶۹ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ثابت بود و ۸۳۵ دلار و ۴۵ سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۸ دلار و ۲۸ سنت رسید.




1399/04/18
14:30:33
5.0 / پنج
2541
تگهای خبر: ارز , بازار , خدمات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان