یك مقام بانكی خبر داد

بازگشت صندوقهای زمین و مسكن

بازگشت صندوقهای زمین و مسكن

سرپرست بانك عامل بخش مسكن با اشاره به پیگیری های انجام شده جهت راه اندازی صندوق های زمین و ساختمان اظهار داشت: در تلاش هستیم تا این صندوق ها مجدداً راه اندازی شود.به گزارش سیمان به نقل از بانک عامل بخش مسکن، نادر قاسمی در مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل دو شرکت زیرمجموعه این بانک اظهار نمود: در فرصت پیش رو باید حداکثر بهره برداری از ابزارهای جدید تامین مالی برای اتصال بازار سنتی و بازار سرمایه در تامین مالی بازار مسکن صورت گیرد.
وی اضافه کرد: این انتظار وجود دارد تا شرکت تامین سرمایه در دوره جدید بتواند بورس املاک و مستغلات را استارت بزند. همین طور ایجاد صندوق زمین و ساختمان بعنوان یکی از ارکان اصلی فعالیت این شرکت قرار گیرد.
سرپرست بانک عامل بخش مسکن به پیگیری های انجام شده جهت راه اندازی صندوق زمین و ساختمان اشاره نمود و افزود: در تلاش هستیم تا این صندوق مجدداً راه اندازی شود در همین راستا طی مذاکرات صورت گرفته با نمایندگان مجلس بنظر می رسد این صندوق بتواند یکی از ابزارهای مهم تامین مالی در حوزه طرح اقدام ملی تولید مسکن را بر عهده داشته باشد تا بعد از مدتی جایگزین بازار پول برای تامین پروژه های مهم حوزه مسکن باشد.
وی اشاره کرد: باتوجه به مشکلات حوزه تامین مالی بازار مسکن، بازار پول همچون گذشته نمی تواند تکافوی درخواست ها و پروژه های بزرگ ساخت وساز در کشور را بدهد بدین جهت نیاز است تا از ظرفیت های بازار سرمایه برای این حوزه استفاده گردد.
اختصاص ۱۱۴ هزار میلیارد تومان برای ساخت ۱۴۰ هزار مسکن ملی
به گفته قاسمی، مطابق با مذاکرات و توافقات انجام شده مقرر است تا بانک عامل بخش مسکن مسئولیت تامین ۱۱۴ هزار میلیارد تومان برای ساخت ۱۴۰ هزار واحد مسکونی در چارچوب طرح اقدام ملی تولید مسکن بر عهده داشته باشد.
وی اضافه کرد: در این راستا اگر سازمان برنامه و بودجه بتواند قسمتی از هزینه های یارانه تسهیلات پیش بینی شده برای این حوزه را به بانک پرداخت کند، بانک نیز می تواند نقش بیشتری در حوزه تامین مالی این طرح با بهره گیری از ابزارهای نوین تامین مالی را داشته باشد.

1399/04/14
17:23:52
5.0 / پنج
2699
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیمان سیمان