قیمت جهانی مواد غذایی بالا رفت

قیمت جهانی مواد غذایی بالا رفت

سیمان: سازمان خواربار و كشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام نمود قیمت جهانی مواد غذایی كه به دنبال شیوع ویروس كرونا در ماه های گذشته كاهش شایان توجهی داشت، در ماه ژوئن برای اولین بار در سال 2020 افزوده شد.به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، شاخص قیمت غذای فائو که تغییرات ماهانه سبدی از غلات، دانه های روغنی، محصولات لبنی، گوشت و شکر را بررسی می کند، در ژوئن به ۹۳.۲ واحد رسید که ۲.۴ درصد در مقایسه با ماه مه افزایش داشت.

فائو در مبنای همه فاکتور های خود بازبینی کرد و آنرا از دوره ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ به دوره ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ تغییر داد.

در بحبوحه ابهاماتی که در بازار وجود دارد، قیمت دانه های روغنی، شکر و محصولات لبنی که در ماه مه کاهش شایان توجهی داشتند، در ماه ژوئن بالا رفته و به بالاترین حد در چند ماه اخیر رسید؛ در صورتیکه در بخش فاکتور های غلات و گوشت، قیمت بیشتر کالاها همچنان روند نزولی داشت.

بر اساس گزارش رویترز، فائودر پیش بینی خود برای فصل غلات ۲۰۲۰ بازبینی کرد و برآوردش از میزان محصول را ۹.۳ میلیون تن افزایش داد. این آژانس سازمان ملل متحد حالا انتظار دارد که تولید جهانی غلات به ۲.۷۹۰ میلیارد تن برسد که سه درصد بالاتر از برداشت سال ۲۰۱۹ خواهد بود. این تغییر عمده که در برآورد ماهانه فائو صورت گرفت ناشی از برآورد بالاتر تولید گندم استرالیا بوده است.

منبع:

1399/04/13
23:28:13
5.0 / پنج
2611
تگهای خبر: بازار , تولید , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سیمان سیمان