آنكتاد پیش بینی كرد

سقوط ۲۷ درصدی تجارت جهانی در سه ماهه جاری

سقوط ۲۷ درصدی تجارت جهانی در سه ماهه جاری

به گزارش سیمان گزارش یك آژانس سازمان ملل متحد نشان داد كه تجارت جهانی در سه ماهه دوم ۲۷ درصد و برای كل سال ۲۰۲۰ به میزان ۲۰ درصد سقوط خواهد نمود.به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (UNCTAD) در گزارشی اعلام نمود که با فرض تداوم ابهامات اخیر، پیشبینی UNCTAD نشان داده است که تجارت جهانی با فروپاشی صنایعی مانند انرژی و خودروسازی تحت تأثیر تبعات پاندمی ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ حدود ۲۰ درصد سقوط پیدا خواهد نمود. تجارت بخش های خودرو و انرژی کاهش پیدا کرده در حالیکه تجارت محصولات غذایی کشاورزی ثابت بوده است.

طبق گزارش UNCTAD، تجارت در کشورهای در حال توسعه در آوریل سقوط کرد و نسبت به کشورهای توسعه یافته، افت بسیار سریعتری داشت. واردات در کشورهای در حال توسعه در آوریل ۱۹ درصد و صادرات آنها ۱۸ درصد کاهش پیدا کرد.

بر اساس گزارش رویترز، با این وجود به نظر می آید چین نسبت به سایر اقتصادی بزرگ عملکرد بهتری داشته و صادرات این کشور در آوریل سه درصد رشد کرد اما روند احیا موقتی بود و واردات و صادرات این کشور در ماه مه هشت درصد سقوط کرد.

سازمان جهانی تجارت (WTO) در مارس پیشبینی کرده بود به علت نامعلوم ماندن نتایج اقتصادی همه گیری ویروس کرونا، تجارت جهانی در سال ۲۰۲۰ بین ۱۳ تا ۳۲ درصد کاهش پیدا خواهد نمود که در مقایسه با بحران مالی یک دهه قبل شدیدتر خواهد بود. در جریان بحران مالی سال ۲۰۰۹، تجارت جهانی ۱۲.۵ درصد کاهش پیدا کرده بود.
1399/03/23
20:26:56
5.0 / پنج
2710
تگهای خبر: تجارت , خودرو , صادرات , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیمان سیمان