عرضه نرم افزاری برای تركیب رنگ ها با بیشترین میزان دقت

عرضه نرم افزاری برای تركیب رنگ ها با بیشترین میزان دقت

به گزارش سیمان محققان یكی از شركت های دانش بنیان نرم افزاری برای تركیب رنگ های مختلف برای كاربردهای صنعتی ارائه كردند كه به قول آنها این نرم افزار با هزینه های كم و دقت بالا رنگ تركیبی مورد نظر صنایع را عرضه می دهد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، علی تاری نجارکلائی، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: برخی صنایع در جریان تولید محصولات نیازمند ترکیب رنگ ها با یکدیگر هستند و این فرآیند که عملیات رنگ همانندی یا "تینت" نام دارد، برای سالیان متمادی به صورت دستی انجام می شد؛ چونکه نرم افزارهای خارجی قیمت های نسبتاً بالایی دارند؛ ازاین رو نرم افزاری را طراحی کردیم که با کمترین قیمت، عمل ترکیب رنگ برای به دست آوردن رنگ مطلوب را انجام می دهد.
وی با اشاره به اینکه ترکیب رنگ ها به صورت دستی سبب هدر رفت حجم قابل توجهی از مواد اولیه گران بها می شود، تصریح کرد: ولی این نرم افزار می تواند در کمترین زمان ممکن، بیشترین دقت و با کمترین هدر رفت مواد اولیه، رنگ مورد نظر صنایع را عرضه نماید.
نجار کلائی، قیمت نرم افزارهای مشابه خارجی را حدود ۱۴ هزار دلار ذکر کرد و خاطرنشان کرد: ولی قیمت نمونه داخلی در حدود یک سوم این مبلغ قیمت گذاری شده است. این محصول در محاسبه فرمولاسیون رنگ در صنایع تولیدی رنگ های صنعتی، ساختمانی، خودرویی، مستربچ، الیاف پلی استر و چاپ کاربرد دارد.
بر مبنای اعلام معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، این نرم افزار برای تمام صنایعی که رسیدن به یک رنگ، هدف مد نظر آنها است، مفید خواهد بود.1399/03/20
21:13:17
5.0 / پنج
2752
تگهای خبر: تولید , خودرو , ساختمان , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیمان سیمان