یك مقام مسئول اعلام كرد:

واردات كالای اساسی از راه بندر چابهار ۹ برابر شد

واردات كالای اساسی از راه بندر چابهار ۹ برابر شد

به گزارش سیمان یك مقام مسئول از ثبت ركورد خروج روزانه ۸۰۰ كامیون به صورت حمل یكسره از بندر شهید بهشتی چابهار امسال اطلاع داد.


به گزارش سیمان به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان بیان نمود: یکی از اهداف این اداره کل در جهت افزایش کیفیت خدمات دریایی و بندری، افزایش سرعت تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار است.
وی افزود: با عنایت به وجود تجهیزات پیشرفته، پیگیری های مجدانه و تلاشهای شبانه روزی این مهم محقق شده است و شاهد رضایت صاحبان بار و کالا و رشد چشم گیر واردات و صادرات از راه این بندر اقیانوسی هستیم.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: رشد ۵۴ درصدی عملکرد تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در دو ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ در این بندر استراتژیک نشان دهنده تحقق این امر است.
آقایی با اشاره به رشد ۱۸۸ درصدی تخلیه کالاهای غیرنفتی اضافه کرد: همینطور سال جاری واردات کالای اساسی در بندر چابهار رونق قابل ملاحظه ای پیدا کرده است بگونه ای که در دو ماه اول سالجاری ۵۴۱ هزار تن کالای اساسی از راه این بندر وارد کشور شده است.
وی خاطرنشان کرد: با عنایت به این مهم واردات کالای اساسی در دو ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹ برابر شده است که نوید بخش آینده و افق روشن توسعه در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور است.
به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، از مجموع کالاهای اساسی که سال جاری وارد بندر چابهار شده، ۲۶۴ هزار تن به صورت حمل یکسره به مقاصد هدف در سیستان و بلوچستان ارسال شده است.
آقایی خاطرنشان کرد: به دنبال حمل و جا به جایی این میزان کالا، ۱۶ هزار تردد در محورهای مواصلاتی استان بوجود آمد که تأثیر شگرفی در اشتغال زایی در بخش حمل و نقل و سایر شقوق و خدمات وابسته در این عرصه به دنبال داشته است.
وی در ادامه از رکوردی دیگر در بندر چابهار اطلاع داد و اظهار داشت: سال جاری ۸۰۰ دستگاه کامیون حامل کالای اساسی در یک روز از کشتی بارگیری و به صورت حمل یکسره از بندر چابهار خارج شد که رکوردی مثبت در کارنامه دروازه ملل به حساب می آید.

1399/03/02
22:33:17
5.0 / پنج
2859
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیمان سیمان