اخراج ۹۰۰۰ نفر از كاركنان رولز رویس

اخراج ۹۰۰۰ نفر از كاركنان رولز رویس

به گزارش سیمان شركت بریتانیایی رولز رویس اعلام نمود كه تحت تأثیر بحران پاندمی كرونا مجبور خواهد شد علاوه بر تعطیلی كارخانه های خود، حداقل ۹۰۰۰ نفر از پرسنل خویش را هم تعدیل نیرو كند.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، شرکت بریتانیایی رولز رویس (Rolls Royce) که وظیفه تولید موتور هواپیمای بوئینگ و ایرباس را برعهده دارد، روز چهارشنبه با انتشار اطلاعیه ای جدید اعلام نموده است که تحت تأثیر بحران پاندمی ویروس کرونا و افت شدید تقاضا برای سفرهای هوایی و آینده نامعلوم صنعت هوایی مجبور خواهد داد علاوه بر تعطیلی کارخانه های خود، حداقل ۹۰۰۰ نفر از کارکنان و پرسنل ش را هم اخراج و تعدیل نیرو کند.
وارن ایست، مدیر ارشد اجرایی رولزرویس در گفتگو و مصاحبه ای با رادیو بی بی سی روز چهارشنبه در این خصوص تصریح کرد: این اقدام بخشی از تصمیمات و استراتژی های ما درمورد مطابقت با تقاضای صنعت هوایی در آینده به حساب می آید و از آنجایی که در ماه های گذشته خیلی از خطوط پروازی در سرتاسر جهان به حالت غیرفعال درآمده و تقریباً هیچ پرواز بین المللی و مسافری صورت نگرفته مجبور خواهیم بود ظرفیت خویش را به حداقل برسانیم و بدین ترتیب از افت شدید نقدینگی و رشد هزینه های مازاد جلوگیری به عمل بیاوریم.
بخش زیادی از درآمد زایی این شرکت بریتانیایی از راه فعالیت در صنعت هوایی به دست می آید ؛ بعنوان مثال میزان درآمدزایی رولز رویس در سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۵ میلیارد پوند ثبت و اعلام شده است.
به عقیده خیلی از کارشناسان و تحلیل گران فعال در حوزه هوایی تصمیم این شرکت برای تعدیل نیروی ۱۷ درصد از کارکنان خود، در هزینه های سالانه این شرکت به میزان حدود ۱.۳ میلیارد پوند معادل ۱.۵۹ میلیارد دلار صرفه جویی خواهد نمود.
طبق گزارش رویترز، این شرکت مسئولیت تولید و تأمین موتورهای هواپیماهای بزرگی همچون بویینگ ۷۸۷ و ایرباس A۳۵۰ را برعهده دارد.
خیلی از ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی تحت تاثیر افت شدید تقاضا برای سفرهای هوایی و کمبود نقدینگی ناشی از شیوع گسترده و همه گیری ویروس کرونا، تحویل هواپیماهای جدید خویش را که از شرکتهای هواپیماسازی بوئینگ و ایرباس سفارش داده بود را به مدت نامعلومی تعویق خواهد انداخته اند، به همین سبب تولید کارخانه های هواپیماسازان بزرگ جهان هم با مشکل و رکود روبرو شده است.1399/02/31
16:23:12
5.0 / پنج
2765
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان