وزیر پیشین صنعت چقدر در آشفتگی بازار خودرو مقصر بود؟

وزیر پیشین صنعت چقدر در آشفتگی بازار خودرو مقصر بود؟

سیمان: به اعتقاد یكی از كارشناسان صنعت خودرو، در نابسامانی ها و مشكلات اخیر بازار خودرو، وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) و وزیر آن بسیار خودرا ناآگاه نشان می دادند؛ به تبع این بی اطلاعی، عدم مدیریت هم به دنبال خود داشت.


ابوالفضل خلخالی، عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با اتفاقات اخیر در بازار خودرو و برکناری وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) و ارتباط این دو اظهار نمود: وزارت صمت در سیاستگذاری های کلی بسیار موثر بوده است اما مشکل اصلی از جایی شروع شد که خودروسازان در بحث عرضه گرفتار مشکل شدند و نتوانستند متناسب با تقاضا، عرضه داشته باشند. بازار خودرو در اوایل سال قبل به شدت با کاهش عرضه روبه رو بود و سپس در نیمه دوم سال توانست تیراژ تولید و عرضه را افزایش دهد.
وی ادامه داد: چنانچه وزارت صمت زودتر برای این صنعت و بازار آن فکری می کرد؛ بگونه ای که در شرایط تحریمی در عرضه خودرو به مشکل بر نخوریم، شاید امروز این آشفتگی بازار و مشکلات به وجود نمی آمد. علاوه براین وزارت صمت در اتفاقات اخیر بسیار خودرا ناآگاه نشان می داد که این بی اطلاعی همراه خود عدم مدیریت را هم به همراه داشت. در حقیقت صنعت خودرو و بازار آن "رها شده" دیده می شد.
به اعتقاد این کارشناس صنعت خودرو، به صورت کلی به نظر می آمد که این وزارتخانه و وزیر آن چندان کارآمد عمل نکرده؛ در صورتیکه می توانستند در مدیریت این موضوعات بهتر تصمیم گیری و عمل کنند. البته از طرف دیگر این "عزل" شاید جنبه های دیگری هم داشته باشد.
منبع:

1399/02/27
22:53:34
5.0 / پنج
2900
تگهای خبر: بازار , تجارت , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سیمان سیمان